W sklepie zapłacimy przez PayPal?

W wywiadzie dla australijskiego programu "Inside Business", odwiedzający kontynent kangurów prezes PayPal Inc. zdradził, że firma pracuje nad udostępnieniem swoich płatności fizycznym sklepom.

PayPal to firma realizująca usługę międzynarodowych płatności będąca własnością serwisu aukcyjnego eBay. W tej chwili dostępna w 190 krajach usługa pozwala płacić za przedmioty i usługi z eBay posiadaczom kart płatniczych. Do popularyzacji PayPala przyczyniła się przede wszystkim nieobecność w anglosaskiej kulturze bankowej przelewów bankowych w postaci znanej z polskich banków - do dzisiaj jedną z najpopularniejszych form regulowania zobowiązań w Stanach Zjednoczonych są czeki.

W wywiadzie dla australijskiej telewizji, Scott Thompson, prezes PayPala powiedział między innymi:

Jedna ze zmian jakie dokonują się teraz i w Australii i na całym świecie, to podłączenie sklepowych kas do sieci, co jest dla nas olbrzymią szansą; PayPal może stać się środkiem płatniczym, jedną z możliwości dostępnych w kasie, bo [sklepowa] kasa jest dziś komputerem podłączonym do sieci.

Pracujemy nad trzema sposobami z jakich klient będzie mógł skorzystać z naszych usług przy kasie. Z pewnością jeden z nich będzie wykorzystywał telefon komórkowy, ale dwa pozostałe będą zupełnie nowe.

Nie pójdziemy śladem istniejących kart kredytowych. Nowa będzie cała usługa, infrastruktura, nowy format wiadomości [? - red.] i sądzimy, że będzie to dużo lepsze od wszystkiego do czego mają dzisiaj dostęp i sprzedawca i kupujący.

Co na to Google, promujące w Stanach usługę Wallet o podobnej funkcjonalności?

[za Inside Business ]

Więcej o: