Sony S2 jednak nie dla Polski?

Światło dzienne ujrzała informacja na temat premiery tabletów Sony - S1 i S2. Wszystko wskazuje na to, że trafią one do sprzedaży w Europie we wrześniu.

Jak podaje serwis Engadget, powołując się na wewnętrzną notatkę Sony, pod koniec września tablety trafią najpierw do sklepów w Wielkiej Brytanii - możliwość składania pre-orderów ruszy zaś w sierpniu. Problem w tym, że w notatce nie wskazano dokładnie o jakie modele chodzi, jednak informacje w niej zawarte pozwalają stwierdzić, że dotyczy ona oczekiwanych S1 i S2 - są to nazwy kodowe, możliwe więc, że ulegną zmianie.

Obydwa modele pracować będą na systemie Android 3.0 oraz umożliwiały wygodne korzystanie z funkcji opartych na koncepcji chmury. Model S1 zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 9,4 cala, a duży komfort pracy zapewnić ma odpowiednio przesunięty środek ciężkości. Model S2 będzie zaś posiadał dwa wyświetlacze o przekątnej 5,5 cala, co czynić go będzie po złożeniu bardziej mobilnym od modelu S1. Sony zapowiada, iż obydwa tablety charakteryzować się będą wysoką wydajnością oraz wygodną obsługą, a to dzięki umiejętnemu połączeniu oprogramowania i sprzętu. Modele S1 i S2 mają szansę stać się też urządzeniami, które w szczególności docenią gracze, ze względu na położenie nacisku na rozrywkę oraz możliwość uruchamiania na nich gier

z pierwszej generacji PlayStation

. Trzeba też przyznać, że obydwa tablety mogą pochwalić się ciekawym i bardzo eleganckim wyglądem.

 

Niestety póki co informacje o tym, że w Polsce nie będzie sprzedawany model S2 potwierdza polska strona Sony. Do premiery pozostało jednak dosyć dużo czasu, także wszystko jest jeszcze możliwe. Najprawdopodobniej model S1 trafi do sklepów na terenie naszego kraju w okolicach grudnia, ale jak do tej pory nie podano jeszcze dokładnej daty ani też ceny tabletu. Według nieoficjalnych informacji pochodzących z lutego, model S1 może kosztować 599 dolarów, natomiast wersja S2 aż 699 dolarów.

[za:

SlashGear

]

Więcej o: