Play wprowadza nową (rewolucyjną?) ofertę w Internecie na kartę

Po raz pierwszy Polsce, osoby korzystające z Internetu na kartę, będą mogły to robić bez limitów. Oczywiście w nocy.

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej, firma Play zapowiedziała wprowadzenie nowej oferty mobilnego Internetu na kartę. Oferta ta jest zresztą uniwersalna - pozwala również prowadzić rozmowy czy wysyłać smsy i mmsy . Play Online na kartę All Inclusive pozwala cieszyć się nielimitowanym transferem od północy do dziewiątej rano .

Oferta Internetu w Play na kartęOferta Internetu w Play na kartę Fot. Play

W ofercie skorzystamy także z bonusów za doładowania. Za 20 złotych otrzymamy dodatkowe 1GB transferu , za 30 złotych będą to 2GB, a za 50 złotych 5GB. Jeszcze więcej otrzymamy po wydaniu 75 złotych, bo aż 8GB (ważne przez 90 dni), a po wydaniu 125 złotych otrzymamy 15GB (ważne przez 120 dni). Starter All Inclusive można nabyć już za 9 złotych. Za tę kwotę otrzymamy pakiet 300MB danych. Po wydaniu 19 złotych na starter, otrzymamy natomiast pakiet z 1GB danych.

W ofercie na kartę All inclusive stawki za połączenia głosowe do wszystkich sieci to 29gr/min . Smsy kosztują tu natomiast 9 groszy, a mmsy 19 groszy.

Nowa oferta Play wygląda bardzo zachęcająco. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno opcja "Zwiększona prędkość" (dzięki której można korzystać z mobilnego Internetu z prędkością do 4Mb/s) jak i "Nocny transfer" są płatne . Każda z nich kosztuje 10 zł za 30 dni użytkowania.

Oferta Internetu w Orange na kartęOferta Internetu w Orange na kartę Fot. Orange

Oferta Play Online na kartę All Inclusive jest konkurentem (i to silnym konkurentem) wobec wiodącej do tej pory na rynku oferty Orange. "Czwarty operator" zaproponował konsumentom nieco tańsze SMS-y i opłaty za przesył danych. Za to w Orange wyższe doładowanie konta przedłuża jego ważność o dłuższy okres, niż w Play.

T-mobile (dawna Era) proponuje użytkownikom wykupienie specjalnej usługi Blueconect, dzięki której można na lepszych warunkach korzystać z Internetu w telefonie (z limitem danych 100MB, prędkością 1 Mb/s). Plus dla posiadaczy telefonów na kartę posiada ofertę pakietów internetowych  (najmniejszy pakiet zakłada limit 25MB, największy - spadek prędkości połączenia po przekroczeniu 500MB).

Najlepsze propozycje dla właścicieli smartfonów na kartę zaprezentowali więc do tej pory Orange i Play. Która oferta jest lepsza? To już zależy od indywidualnych upodobań - czy ważniejszy jest długi okres ważności konta, czy niższe stawki za połączenia.

Cieszy z pewnością to, że polscy operatorzy z uwagą śledzą rynek i proponują coraz więcej rozwiązań dla konsumentów, dla których "internet w komórce" to już nie fanaberia, lecz zwyczajna potrzeba.

Więcej o: