Teleobiektyw do iPhone'a

Dodatków do iPhone'a jest w bród, od wymyślnych etui, po rozbudowane systemy nagłośnieniowe. Dla zapalonych fotografów też coś się znajdzie.

W połowie sierpnia sklep Photojojo planuje wprowadzić na rynek dwa adaptery dla iPhone'a 4, dzięki którym możliwe będzie podłączenie do smartfona obiektywu Canona lub Nikona. Pytanie tylko, po co?

iPhone z podpiętym obiektywemiPhone z podpiętym obiektywem fot. Photojojo

Zakładam, że każdy posiadacz obiektywu do aparatu posiada również sprzęt, do którego może go podpiąć. Jedynym więc powodem, dla którego ktoś miałby się zdecydować na zakup jednego z tych adapterów jest tak naprawdę chęć dodania sobie kilku punktów do lansu. Ale może się mylę, ponieważ propozycja Photojojo zdecydowanie wyróżnia się na tle innych rozwiązań, mających na celu poprawienie jakości zdjęć robionych iPhone'm.

Zdjęcie truskawek wykonane z podpiętym obiektywemZdjęcie truskawek wykonane z podpiętym obiektywem fot. Photojojo

Dzięki adapterowi oraz podłączonemu do niego obiektywowi otrzymujemy przede wszystkim możliwość manualnego ustawiania ostrości oraz przesłony, co jest niezwykle ważne w fotografii. Obudowa została wykonana z aluminium, powinna więc być wytrzymała. Dla wygody, do adaptera można zamocować pasek na szyję lub zamontować go na statywie. W zestawie otrzymamy dodatkowo specjalny filtr UV.

iPhone z adapterem i na staywieiPhone z adapterem i na staywie fot. Photojojo

Czy jednak nie macie wrażenia, że sprzęt proponowany przez sklep Photojojo to zbędny gadżet? Owszem, podpięcie adaptera z obiektywem do iPhone'a w znacznym stopniu podnosi jakość zdjęć i na pewno znajomi na Facebooku będą przecierali oczy ze zdziwienia. Nadal będą to jednak tylko zdjęcia wykonane telefonem. Czy warto więc wydać na ten gadżet aż 249 dolarów? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami.

[za: Ubergizmo ]

Więcej o: