Polski zespół w kolejnym etapie Imagine Cup 2011

Zespół WCY_TEAM z warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej awansował do dalszego etapu prestiżowych zawodów Imagine Cup 2011. Niestety, nie udało się to zespołowi CodeRaiders.

Warszawiacy startują w kategorii Projektowania Systemów Wbudowanych. Ich projekt to  COP4CE, skrót od Compact Operating Package for Critical Enagagements. To zaawansowany system wbudowany dedykowany służbom policyjnym i ratowniczym.

Urządzenia peryferyjne są zasilane przez zewnętrzny akumulator, który zapewnia dużą mobilność i wygodę. Sama aplikacja Command Center zapewnia komunikację z serwerem (np. ciągłą synchronizację i aktualizację danych) i odgrywa rolę Component Managera wszystkich modułów funkcjonalnych. Rozwiązanie pozwala z poziomu serwera dostarczyć użytkownikowi w terenie zaktualizowaną mapę, plany budynków, żywe obrazy/głosy.

Prezentacja projektu przebiegała w bardzo dobrej atmosferze. Na jurorach wrażenie zrobiła zarówno prezencja polskiego zespołu (zdjęcie powyżej), jak i nienaganny angielski oraz szybkie i trafne odpowiadanie na podchwytliwe pytania. Nie bez znaczenia był również pokaz praktycznych możliwości COP4CE - ubrany w pełny rynsztunek polski zawodnik wyjaśniał w jaki sposób system ułatwia działanie podczas służby.

Niestety, jurorzy nie docenili projektu łódzkich studentów, który może zrewolucjonizować pracę centrów krwiodawstwa na całym świecie. LifeCircle+ to system informatyczny. Składa się z aplikacji dla centrów krwiodawstwa i oprogramowania na telefony komórkowe. Jak działa? W bazie danych LifeCircle+ są informacje o potencjalnych dawcach krwi. Użytkownicy w prosty sposób zaznaczają w komórce, czy w danym momencie mogliby oddać krew. System wie gdzie się znajdują (dzięki pozycji GPS lub nadajnika GSM), jaką mają grupę i kiedy to ostatnio robili. Jeśli się coś wydarzy dostają na swój telefon tzw. czerwony alarm. To znaczy, że ich krew jest teraz potrzebna.

Trailer LifeCircle+

Jutro i pojutrze kolejne dni zmagań, podczas którego jurorzy oceniać będą pozostałych Polaków - zespół Demoscene Split, z projektem Trident, który pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z sytuacjami powodziowymi oraz Błażeja Matuszyka, który samodzielnie startuje w konkurencji technologii informatycznych. Zespół Cellardoor zaprezentował swoją grę The Book of Elm już pierwszego dnia, wyniki tej konkurencji zostaną jednak podane później.

Pełna lista finalistów znajduje się na stronie Imagine Cup 2011.

Więcej o: