Apple pokazuje odświeżone modele MacBooka Air

Co nowego?

W przypadku chudych MacBooków Air doczekaliśmy się odświeżenia zarówno modelu z 11,6-calowym jak i 13,3-calowym ekranem. Ten pierwszy dostępny jest w wersji z procesorem Intel Core i5 (1,6GHz), dyskiem SSD o pojemności 64GB oraz 2GB pamięci RAM. W Ameryce Północnej trzeba za niego zapłacić 999 dolarów. Jego droższa wersja została wyceniona na 1199 dolarów. Umieszczono w niej ten sam procesor i dwa razy więcej pamięci RAM oraz dwa razy większy dysk SSD.

Większy MacBook Air dostępny jest natomiast w wersji z procesorem Intel Core i5 (1,7GHz), dyskiem SSD o pojemności 128GB oraz 4GB pamięci RAM. Za tę maszynę trzeba zapłacić 1299 dolarów. Droższa wersja komputera została wyceniona na 1599 dolarów. Od poprzednika odróżnia ją większy dysk SSD o pojemności 256GB.

Oczywiście w przypadku obu komputerów używane są procesory drugiej generacji - Sandy Bridge. Komputery posiadają podświetlane klawiatury i doczekały się także portów Thunderbolt. Domyślnie zainstalowano na nich system operacyjny OS X Lion. Więcej informacji na temat odświeżonych laptopów znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej firmy Apple .

Więcej o: