Stwórzmy "Batsygnał" dla internetu

Brońmy Internetu przed złymi przepisami.

Chciałbyś zostać internetowym superbohaterem i walczyć z tymi, którzy ograniczają wolność w Internecie? Możesz założyć pelerynę, obcisłe kalesony, przybrać oryginalnym pseudonim ( WWW Man?) i wymierzać sprawiedliwość na własną rękę. To rozwiązanie może jednak być odrobinę ryzykowne. Dlatego też polecamy inicjatywę "Batsygnał dla Internetu".

Za pomysłem tym stoi twórca serwisu Reddit - Alexis Ohanian - oraz grupa Fight for the Future, którzy razem tworzą "Internetową Ligę Obrońców". Batsygnał ma pomóc w zwalczaniu, protestowaniu przeciwko pomysłom takim jak SOPA czy ACTA. W jaki sposób?

Przede wszystkim będzie umożliwiał zbieranie właścicieli stron internetowych, którzy są przeciwni ograniczaniu wolności w Sieci. Pomoże im także wymieniać się doświadczeniami, pomysłami, czy po prostu ułatwi komunikację. Będzie sygnałem - gdy pojawi się na internetowym niebie, Internetowa Liga Obrońcow będzie wiedziała, że nadszedł czas, by działać.

A w jaki sposób działać? Nad tym Ohanian i spółka jeszcze pracują. Jednym z ich pomysłów jest jednak stworzenie specjalnego kawałka kodu HTML, który umożliwi chociażby zaciemnienie swojej strony internetowej - jak w trakcie niedawnych protestów. Kolejny pomysły rodzą się powoli w głowach organizatorów akcji. Zachęcają oni między innymi do zapisania numeru telefonów do polityków, biur poselskich tych osób, które nas reprezentują. Gdy okaże się to konieczne, mają one być zasypywane telefonami od osób domagających się konkretnego działania.

Póki co plany ograniczają się właśnie do tego, ale Internetowa Liga Obrońców dopiero się rozkręca. Więcej informacji na jej temat znaleźć można na jej oficjalnej stronie internetowej . Już teraz uprzedzamy jednak, że jej nowi członkowie nie dostają kosmicznych gadżetów, maski i peleryny. Te przedmioty trzeba zdobyć samemu.

[za: Slashgear ]

Zobacz także:

Więcej o: