Jak zainstalować Office 2010 za darmo

Microsoft Office to jeden z najpopularniejszych programów, który Polacy ściągają z internetu. Kradzież to nic dobrego, więc postanowiłem pokazać jak legalnie i za darmo ściągnąć najnowszą wersję Microsoft Office 2010. Ta wersja daje gwarancję braku wirusów i trojanów.

Po pierwsze Microsoft Office 2010 dostępny jest w wersji testowej tzw. beta. Oznacza to, że producent wciąż pracuje nad jego rozwojem i nie gwarantuje stabilnej pracy programu. W rzeczywistości pakiet jest całkiem dopracowany, choć czasem nie można skorzystać np. z pomocy online. Nie polecam tej wersji do pracy zarobkowej, ale jeśli chodzi o naukę lub zastosowania domowe nie widzę przeszkód.

Roczna licencja Microsoft Office 2010 za darmo

W zamian za to, że użytkownik instaluje i testuje u siebie oprogramowanie Microsoft , może go używać prawie przez rok. Dokładnie do 31 października 2010 roku. W trakcie instalacji trzeba uważnie przeczytać warunki licencji i sprawdzić, czy instalacja tego pakietu nie złamie obowiązującego prawa (np. w firmie). Tutaj zajmujemy się użytkowaniem domowym, prywatnym i niezarobkowym.

1. Ściągnij.pl

Otwórz stronę Microsoft Office 2010 i kliknij wielki żółty guzik "Ściągnij".

2. Rejestracja na stronie Microsoftu

Do instalacji konieczny jest klucz licencyjny (taki jak na pudełku). Dlatego należy zarejestrować się na witrynie www.microsoft.com a następnie zalogować.. Chodzi o login do MSN Hotmail, MSN Messenger lub Passport. Te konta stanowią Windows Live ID. Jeśli masz takie konto, przejdź do punktu 3. W innym przypadku kliknij przycisk "Sign up now". Wypełnij formularz: podaj e-mail, nowe hasło. Następnie wypełnij formularz rejestracyjny zbierający dane o użytkowniku. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

3. Klucz aktywacyjny Microsoft Office 2010

Po poprawnym zalogowaniu na stronie pokaże się klucz licencyjny (warto wydrukować!) oraz przycisk pobierania. Przed rozpoczęciem ściągania pliku trzeba wybrać wersję systemu (32 lub 64-bitową). Jeśli nie wiesz, która - wybierz 32-bitową. Zaznacz język angielski w polu "select language".

4. Download Now Microsoft Office 2010

Teraz wystarczy wcisnąć przycisk "Download Now". Trzeba skorzystać ze specjalnego menedżera pobierania. Sprowadza się to do zaakceptowania instalacji ActiveX. Otworzy się okno dialogowe - trzeba wskazać na dysku miejsce na zapisanie pliku. Rozpocznie się pobieranie. Rozmiar pliku Microsoft Office 2010 to 684,48 MB. Serwer jest szybki, więc nie powinno to długo potrwać na łączu 512 kb/s lub szybszym. Po zakończeniu pobierania wystarczy zainstalować pakiet Microsoft Office 2010.

Skład pakietu Microsoft Office 2010

Po zainstalowaniu dostępne są programy: Word, Access, PowerPoint, Publisher, Outlook, InfoPath, Excel, SharePoint Workspace, OneNote oraz Communicator.

Przetestowałem pobieranie z przeglądarkami Mozilla Firefox oraz Internet Explorer.

Czy korzystasz z Microsoft Office 2010?