Samsung Galaxy R - uboższy brat Galaxy S II lub dopalony smartfon z układem graficznym Nvidii

Samsung poinformował, że wprowadzi na rynek telefonu Galaxy R. Modelu wyposażonego w procesor Nvidia Tegra 2 i olbrzymi wyświetlacz o przekątnej 4,19 cala.

Samsung twierdzi, że urządzenie wyposażone zostało w procesor graficzny GeForce, "który umożliwia płynne przeglądanie stron internetowych, akcelerację sprzętową materiałów Adobe Flash, wyświetlanie materiałów wideo w rozdzielczości Full HD i zabawę grami o konsolowej jakości." Z pewnością sam układ Tegra 2, znajdujący się wewnątrz smartfonu jest swoistym gwarantem poziomu wydajności Galaxy R.

Michael Rayfield, dyrektor Nvidii stwierdził:

Najnowszy supetelefon firmy Samsung pokazuje moc układu Tegra w obsłudze materiałów multimedialnych i jest doskonałym przykładem urządzenia, jakiego obecnie oczekuje się od najlepszych producentów telefonów na świecie

Nie zapominajmy jednak, że model R ma być uboższą i bardziej przystępna wersją reklamowanego S II. Co więc fizycznie złoży się na nową Galaktykę i dlaczego potencjalni klienci mają na niego czekać? W środku znajdziemy układ Tegra 2, taktowany zegarem 1GHz, wyświetlacz LCD Super Clear o przekątnej 4,19" i rozdzielczości 800x480 pikseli (WVGA), 5-megapikselowa kamera z możliwością nagrywania w jakości 720p, 8GB wbudowanej pamięci. Smartfon będzie działał w oparciu o system Android 2.3 (Gingerbread). Całość ważyć będzie około 130 gramów.

Póki co, Samsung Galaxy R, z niewiadomych względów, wszedł do sprzedaży tylko w Szwecji w cenie (w przeliczeniu z koron) około 1700 złotych. Producent jednak planuje wprowadzić go także do innych krajów.

Specyfikacja Samsunga Galaxy R:

embed

Samsung Galaxy S II GT-i9100 czarny

  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 8 Mpx
  • System operacyjny: Android 2.3 Gingerbread
  • WiFi

6 opinii

Podstawowe informacje o Samsung Galaxy S II GT-i9100 czarny

Parametry techniczne

Funkcje

Komunikacja

Parametry fizyczne

Porównaj ceny tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: