Samsung kontratakuje - 3 nowe smartfony z systemem bada

Samsung zaprezentował trzy nowe smartfony z mobilnym systemem operacyjnym bada, autorskim dziełem koreańskiego producenta. Trzeba przy okazji pamiętać, że flagowymi urządzeniami Samsunga są smartfony z Androidem. Dlaczego więc producent poszerza portfolio sprzętu z niszowym OS-em?

Wave 3, Wave M oraz Wave Y mają zadebiutować podczas rozpoczynających się w tym tygodniu targów IFA 2011 w Berlinie. Wszystkie te nowe modele działać będą pod kontrolą systemu bada 2.0. Specyfikacja techniczna smartfonów wygląda całkiem ciekawie:

Naprawdę obiecująco zapowiada się Samsung Wave 3.

Trzeba jednak pamiętać, że urządzenia z systemem bada stanowią mały wycinek portfolio Samsunga. Co stanowi jego większość? Smartfony z Androidem. To właśnie one sprawiły, że Samsung jest obecnie drugim na świecie producentem smartfonów. Dlaczego więc nie inwestuje wszystkich zasobów w tworzenie coraz lepszych urządzeń z mobilnym systemem operacyjnym Google'a?

Powodów może być wiele. Urządzenia z badą mogą być ważnym dodatkiem do portfolio, jeśli nie będą specjalnie drogie. Samsung może wówczas liczyć na zdobycie dodatkowego udziału w rynku. Z drugiej strony musimy pamiętać, że zaledwie dwa tygodnie temu Google przejął mobilny oddział Motoroli . Partnerzy Google'a twierdzili co prawda, że mariaż dostawcy oprogramowania z jednym z konkurentów niczego nie zmieni w świecie Androida, ale - jak widać - Samsung w dalszym ciągu inwestuje we własny mobilny system operacyjny, a nowe plotki głoszą, że może zastanawiać się nad przejęciem webOS - systemu rozwijanego do niedawna przez HP .

Zwłaszcza to ostatnie rozwiązanie byłoby bardzo ciekawe; wiodący producent sprzętu z Androidem, posiadający własny system operacyjny, który przejmuje rozwiązanie konkurencji. Czyżby rodzina Androida właśnie przestała być zgrana?

Więcej o: