IFA 2011: Gigantyczny smartfon Samsunga, czyli Galaxy Note - pierwsze wrażenia

Samsung Galaxy Note to urządzenie z 5-calowym wyświetlaczem, działające pod kontrolą Androida 2.3.5. Trochę tablet, trochę smartfon. Mieliśmy okazję chwilę się nim pobawić na targach IFA 2011.

Żeby nie wprowadzać zamieszania, Galaxy Note będę nazywać MID-em (Mobile Internet Device). Pierwsze wrażenie? Duży i niezwykle lekki .

MID Samsunga jest na tyle duży, że niespecjalnie wygodnie leży w dłoni . Już smartfon Galaxy S z 4" wyświetlaczem wydawał się być spory, Galaxy Note natomiast wyposażono w wyświetlacz aż 5,3". Zresztą, zobaczcie sami, jak wygląda porównanie obu urządzeń.

Samsung Galaxy S Note vs Samsung Galaxy SSamsung Galaxy S Note vs Samsung Galaxy S Fot. Joanna Sosnowska

Samsung przyzwyczaił nas już do tego, że jego urządzenia mają piękny, jasny ekran . Nie inaczej jest w przypadku Note'a. Kolory są soczyste i żywe (w końcu to Super AMOLED), a sam ekran szybko reaguje na dotyk.

Bardzo spodobał nam się rysik , dołączony do urządzenia. Przede wszystkim producent pomyślał o tym, że rysik łatwo można zgubić, więc przygotował na niego miejsce wewnątrz obudowy Galaxy Note. Rysowanie po ekranie urządzenia nie jest niczym nowym, za to "wycinanie" elementów stron w celu np. wysłania ich mailem ma już jak największy sens.

Samsung Galaxy Note, hybryda tabletu i smartfona, działa pod kontrolą "telefonicznej" wersji Androida - 2.3.5. Jak na telefon jaka wersja byłaby całkowicie wystarczająca, sam Samsung chce jednak, by uznawać Note'a za coś pośredniego. W tym wypadku lepiej może się sprawdzać kolejne "duże" wydanie Androida - 4.0 - łączące w sobie cechy obu wersji systemów (tabletowego i smartfonowego).

Wiemy, że Galaxy Note jest spory. Nie wiemy za to, czy zmieści się do kieszeni spodni - na nieszczęście dla nas, a na szczęście dla organizatorów targów IFA 2011, kabel zabezpieczający urządzenie był zbyt krótki, by można było to sprawdzić.

Mamy jednak nadzieję, że jak najszybciej otrzymamy urządzenie do redakcyjnych testów.

embed

Samsung Galaxy Note 8.0

  • System operacyjny: Android 4.1 Jelly Bean
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 8 cali
  • Pamięć wewnętrzna: 16 GB

0 opinii

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: