Nokia World 2011: nowe urządzenia i nowa nadzieja

W Londynie odbywa się właśnie konferencja Nokia World. Prezes koncernu, Stephen Elop, ogłosił właśnie wprowadzenie na rynek 4 nowych urządzeń.

Stephen Elop przyznał, że w ciągu bieżącego roku Nokia musiała przejść bardzo znaczącą przemianę. Jej efektem są 4 nowe urządzenia z linii Asha. Będą nosiły oznaczenia kodowe 200, 201, 300 i 303. Elop tłumaczy, że "Asha" to słowo pochodzące z hindi, oznaczające nadzieję, a Nokia tłumaczy, że nowe telefony przeznaczone są zwłaszcza na rynki rozwijające się.

Asha 300 - w modelu tym połączono ekran dotykowy z klawiaturą. Oprócz tego 5Mpix aparat fotograficzny.

Fot. NokiaFot. Nokia Fot. Nokia

Asha 200 - telefon w którym można używać dwóch kart SIM. Ma się w nim też znajdować opcja Easy Snap, dzięki której nie trzeba wyłączać telefonu aby zmienić karty SIM.

Nokia Asha 200Nokia Asha 200 Fot. Nokia

Asha 201 - urządzenie ma takie same cechy jak Asha 200, ale bez opcji dual SIM.

Asha 303 jest podobna do Asha 300, ale w przeciwieństwie do poprzednika, posiada klawiaturę QWERTY. Do tego kamerka 5Mpix, widget do social networking. Działa na Symbianie S40.

Asha 201Asha 201 Fot. Nokia

W tej chwili przedstawiane są już telefony z Windows Phone 7 na pokładzie. Lumia 800 to, zdaniem firmy, "pierwszy prawdziwy Windows Phone". He he - ciekawe co na to HTC i reszta? :)

NokiaNokia Nokia

Lumia 800 ma być połączeniem zaawansowanej technologii z łatwością użycia. Wszyscy to mówią o swoim sprzęcie. Dla Nokii oznacza to m.in. dobry aparat z obiektywem f/2.2, a więc na tyle jasnym, by nawet na nocnej imprezie robił znośne zdjęcia. A kiedy już zrobimy fotkę, telefon upomni się, byśmy otagowali ludzi, którzy się na niej pojawili.

Kolejna nowość - Lumia 800 będzie jedynym telefonem z WP7 z wbudowaną pełną nawigacją.

Czas na muzykę. Pan prowadzący prezentację poprosił salę, by klaskała po tym, co powiedział. Ups.

nokianokia nokia

Podobno ściąganie i ładowanie muzyki jest trudne. Pewnie to prawda - w każdym razie Nokia Lumia 800 ma wbudowany Mix Radio. To przygotowane wcześniej zestawy muzyczne  - wystarczy pacnąć paluchem w odpowiednią kostkę i od razu zaczyna grać. Jeśli sobie życzysz możesz ściągnąć to na komórkę.

A teraz kolejna Lumia - tym razem 710. Tańsza wersja 800. Jak widać najważniejszą funkcję ma - działają na niej Angry Birds!

nokia lumia 710nokia lumia 710 nokia lumia 710

Nowe Lumie mocno stawiają na usługi lokalizacyjne. Rusza aplikacja obsługująca transport publiczny w 450 miastach. W 71 ma pokazywać gdzie dokładnie znajdują się autobusy. Ciekawe czy w Polsce zadziała ;)

Kolejna aplikacja Nokia Live View ma wykorzystywać augmented reality.

NokiaNokia Nokia

A poza tym. Uwaga! Specjalna umowa z Ulicą Sezamkową!!! Wielki Ptak zagości w Windows Phone 7! Rewelacja!

Czyżby to koniec ważnych nowości? Państwo pokazali nowe zestawy słuchawkowe. Wyglądają jak stare zestawy słuchawkowe, tylko mają nowe kolory.

Nowe Nokie pojawią się listopadzie w 6 krajach. Bez Polski.

Polska - gdzieś w 2012. Gdzieś daleko.

Są i ceny. Bez podatków i całej reszty.

Lumia 800 - 420 euro

Lumia 710 - 270 euro

Brzmi sensownie

Tu szczegóły dotyczące nowych Nokii z Windows Phone 7

No i to tyle. Ale wkrótce powinniśmy mieć relację naszego specjalnego wysłannika, który dotknie i opisze to, co Nokia tak reklamuje.

Więcej o: