10 androidowych aplikacji po 10 centów przez 10 dni - promocja Android Market z okazji 10 miliardów pobrań

Google rozpoczęło promocję z okazji osiągnięcia liczby 10 miliardów pobrań aplikacji z Android Market. Każdy z objętych programem programów kosztuje zaledwie 0,10 USD (według kursu NBP na dzień dzisiejszy to 33 grosze), a promocja trwa przez dziesięć dni od chwili dodania danej aplikacji do promocyjnej oferty.

"Promocja 10 miliardów" ma się rozciągnąć na kolejne aplikacje, które atrakcyjnymi warunkami sprzedaży będą obejmowane w nadchodzących dniach.

Wynik 10 miliardów pobranych aplikacji Google osiągnęło po trzech latach od uruchomienia Android Market. Warto podkreślić, że szczególny wzrost liczby pobrań przypada na rok bieżący, szczególnie na ostatnie pół roku, kiedy to pobrano około 4 miliardów aplikacji. Dodajmy przy tym, że największy konkurent, firma Apple, osiągnęła taki sam wynik już w styczniu bieżącego roku. Na dzień dzisiejszy liczba ta prawdopodobnie (bo Apple nie podaje oficjalnych danych) oscyluje w granicach 20 miliardów.

Wartym uwagi jest również to, że i Apple uczciło okrągłą cyferkę na liczniku pobrań, choć w nieco inny sposób aniżeli Google. Osoba która stała się szczęśliwym, dziesięciomiliardowym "pobieraczem" aplikacji z iOS App Store otrzymała bon o wartości 10.000 dolarów.

Wracając jednak do promocji będącej tematem newsa, na dzień dzisiejszy Google objęło rabatem następujące aplikacje:

- SoundHound,

- Asphalt 6,

- Minecraft,

- SwiftKey,

- Endomondo,

- Great Little War Game,

- SketchBook Mobile,

- Fieldrunners HD,

- Color & Draw dla dzieci,

- Paper Camera.

Zastanawiasz się, który tablet wybrać? Przeczytaj kompleksowy raport na Tablety.pl

Więcej o: