10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Google jest świetnym partnerem w codziennym życiu, bardzo wdzięcznym i uniwersalnym. Musicie jednak wiedzieć, że można w kilku krokach uczynić obcowanie z Androidem jeszcze prostsze. Poniżej znajdziecie listę porad, które pomogą wam w polepszeniu relacji ze swoim tabletem.

Ulepszenia nie zawsze muszą się wiązać z kupnem płatnych programów. Postaramy się zaprzeczyć poglądowi, jakoby wygoda kosztowała. Pokażemy wam rzeczy, które tkwią głęboko w oprogramowaniu dostarczanym wraz z systemem. Bierzmy się do dzieła!

Poszczególne kroki mogą się różnić z zależności od posiadanego sprzętu i wersji zainstalowanego na nim systemu!

1. Wyłączamy po czasie Wi-Fi i oszczędzamy energię baterii

Wyłączamy po czasie Wi-Fi i oszczędzamy energię bateriiWyłączamy po czasie Wi-Fi i oszczędzamy energię baterii fot. tablety.pl

Sieć bezprzewodowa stanowi podstawę działania wielu tabletów, a także pozwala programom na działania w tle oraz przez to informować nas o nowościach na Gmailu, Facebooku i w innych programach. Jednak czy potrzebujemy tego tak bardzo siedząc w biurze/domu i korzystając z komputera osobistego? Warto zadbać o stan naszej baterii. Aby to zrobić, należy udać się do menu ustawień, gdzie kolejno wybieramy Sieci zwykłe i bezprzewodowe - Ustawienia  Wi-Fi - Zasady rozłączania Wi-Fi. Wybór opcji rozłączania sieci po wyłączeniu ekranu wydaje się być rozsądnym krokiem.

2. Odkrywamy ukryte ustawienia przeglądarki internetowej

Odkrywamy ukryte ustawienia przeglądarki internetowejOdkrywamy ukryte ustawienia przeglądarki internetowej fot. tablety.pl

Domyślny program do przeglądania zasobów internetu kryje w sobie więcej, niż myślicie. Jest to praktycznie pełnoprawna przeglądarka, jak te znane z komputerów osobistych. Aby dobrać się do ukrytych opcji ustawień programu, należy włączyć systemową przeglądarkę internetową, wpisać w pole adresu frazę "about:debug " i kliknąć "przejdź " na klawiaturze. To tyle - nowe opcje są już dostępne w menu ustawień.

3. Znajdujemy świeżo odblokowane opcje

Znajdujemy świeżo odblokowane opcjeZnajdujemy świeżo odblokowane opcje fot. tablety.pl

Kiedy już wykonaliśmy powyższe czynności, powinnyśmy kliknąć ikonkę menu w prawym górnym rogu przeglądarki i wejść w Ustawienia. Wprawne oko powinno po chwili zauważyć, że lewy panel nawigacji po menu ustawień wzbogacił się o pozycję "Debugowanie ". To tutaj dziać się będzie magia następnego kroku.

4. Przyspieszamy przeglądarkę internetową

Przyspieszamy przeglądarkę internetowąPrzyspieszamy przeglądarkę internetową fot. tablety.pl

Jak pokazuje praktyka, renderowanie stron za pomocą bibliotek OpenGL zamiast pozytywnego efektu powoduje jedynie spowolnienie niektórych akcji. Dla przykładu: lag pojawiający się, kiedy przechodzimy do wpisywania czegoś w pole tekstowe. Chcecie się tego pozbyć?

W świeżo odblokowanym menu debugowania musicie odhaczyć odpowiednią opcję - "Enable OpenGL Rendering".

5. Pełnowartościowe strony internetowe na tablecie

Pełnowartościowe strony internetowe na tableciePełnowartościowe strony internetowe na tablecie fot. tablety.pl

Mimo, że nasze urządzenia posiadają duże ekrany, pozwalające na wygodne przeglądanie stron internetowych w wersji dla desktopów, to czasami zdarzy się, że jakaś z nich załaduje się w swoim mobilnym wydaniu. Jak temu zaradzić?

W ustawieniach przeglądarki udajemy się kolejno do Zaawansowane - Ciąg agenta użytkownika - i zmieniamy wybór na co nam się podoba. Zmiana ta spowoduje, że przy ładowaniu strony nasz klient będzie widoczny zgodnie z tym, jak ustawimy naszą przeglądarkę.

6. Przyspieszamy obsługę przeglądarki

Przyspieszamy obsługę przeglądarkiPrzyspieszamy obsługę przeglądarki fot. tablety.pl

Osoby stawiające na wygodę obsługi, jak i chcące poznać nowy sposób obsługi przeglądarki, na pewno zainteresują się specjalną funkcjonalnością dostępną w polu Laboratorium w ustawieniach przeglądarki. Wystarczy zaznaczyć opcję "Szybkie sterowanie ", aby cieszyć się nowym sposobem kontroli aplikacji. Musimy na jakiejkolwiek stronie przycisnąć palcem do krawędzi ekranu i naszym oczom ukaże się zaokrąglone menu. Wykonywanie naszych poleceń odbywa się po przesunięciu palca w kierunku pożądanej opcji. Proste oraz intuicyjne.

7. Pozbywamy się zbędnych aplikacji

Pozbywamy się zbędnych aplikacjiPozbywamy się zbędnych aplikacji fot. tablety.pl

Pozbywanie się z naszego urządzenia aplikacji za pomocą specjalnego modułu systemowego, do którego trzeba się przekopać przez kilka warstw menu, jest nudne i niewygodne. Od pewnego czasu nie jesteśmy zdani już tylko na to rozwiązanie. Czy to z ekranu głównego, czy z menu aplikacji - wystarczy przytrzymać chwilę palec na aplikacji, której chcemy się pozbyć, a kiedy już ją "złapiemy" wystarczy przeciągnąć ją do kosza znajdującego się w górnej części ekranu.

8. Instalujemy aplikacje spoza Android Market

Instalujemy aplikacje spoza Android MarketInstalujemy aplikacje spoza Android Market fot. tablety.pl

Ostatnia promocja The Humble Bundle przypomniała nam o tym, że aplikacje możemy pozyskiwać nie tylko drogą rynkową, ale także pobierając pliki z rozszerzeniem ".apk". Problem w tym, że ich instalacja standardowo jest zablokowana ze względów bezpieczeństwa. Nie jest to jednak straszne, gdyż wystarczy wejść w Ustawienia - Aplikacje - i zaznaczyć pozycję "Nieznane źródła ".

9. Pozbywamy się geolokalizacji

Pozbywamy się geolokalizacjiPozbywamy się geolokalizacji fot. tablety.pl

Sprawdzanie naszej lokalizacji na kilka różnych sposobów odbywa się praktycznie nieustannie równolegle do każdej czynności jaką wykonujemy za pomocą naszego tabletu. O ile nie używamy tej opcji świadomie, to geolokalizację można uznać za zbędny bajer, który tylko pożera zasoby baterii.

Aby pozbyć się Wielkiego Brata z naszego tabletu wystarczy wyłączyć kilka opcji w ustawieniach urządzenia. Aby to zrobić, udajemy się do menu ustawień, wybieramy pozycję "Lokalizacja i zabezpieczenia" i odhaczamy trzy pozycje kryjące się pod nadrzędnym hasłem "Moja lokalizacja".

10. Pozbywamy się denerwujących powiadomień

Pozbywamy się denerwujących powiadomieńPozbywamy się denerwujących powiadomień fot. tablety.pl

Aplikacje w naszych tabletach pozwalają sobie na coraz więcej, a wraz ze zwiększającą się ilością w pamięci naszego urządzenia rośnie także natłok generowanych powiadomień. Kolejne notyfikacje równają się denerwującym komunikatom dźwiękowym. Pora z tym zrobić porządek. Wystarczy otworzyć podręczne menu z paska zadań i obok pozycji "Powiadomienia" zmienić pozycję przełącznika na "Wyłącz".

Jak kupić tablet, który nie okaże się glinianą tabliczką? Wszystko o tabletach znajdziesz w serwisie Tablety.pl

dane dostarcza:

embed
Więcej o: