Tablet Google jednak od Asusa?

"Małżeństwo" Asusa i Google nabiera kształtów. Tajwańczycy jako jedni z pierwszych udostępnili dla własnych tabletów nowego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Mają również wielkie nadzieję, że to samo uda się wraz z Jelly Bean - kolejną odsłoną systemu operacyjnego. Na tym jednak nie koniec. Okazuje się, że Asus z firmą z Mountain View są naprawdę blisko i to właśnie tajwański producent może dostarczyć na rynek tablet Google!

Asus od zawsze słynął z nietypowego podejścia do tabletów internetowych. Dobrym przykładem takiego stanu rzeczy są chociażby udane urządzenia z serii Eee Pad Transformer lub dość podobny Slider. Podczas barcelońskich targów Mobile World Congress 2012 Asus po raz kolejny "zaszalał" i zaprezentował hybrydę w postaci Padfone'a, czyli połączenia tabletu-doka ze smartfonem i fizyczną klawiaturą.

Google z czasem dostrzegło pomysły Asusa i to właśnie Tajwańczycy mogli jako jedni z pierwszych producentów udostępnić dla własnych użytkowników tabletów Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Co ciekawe, Asus wiąże podobne nadzieje wraz z Androidem Jelly Bean, o czym mówił ostatnio w wywiadzie dla serwisu TechRadar jeden z pracowników firmy - Benson Lin: "Asus jest bardzo blisko z Google, tak więc gdy już będą mieć Androida 5.0, jest bardzo możliwe, że będziemy w pierwszej fali udostępniających aktualizację do Jelly Bean ".

Tak więc współpraca Asusa i Google nabiera rozmachu. Na tym jednak nie koniec. Wiemy, że Google szykuje własny tablet, o czym poinformował sam Eric Schimidt w grudniu zeszłego roku mówiąc pewnej włoskiej gazecie, że "W ciągu najbliższych sześciu miesięcy planujemy wprowadzić na rynek tablet o najwyższej jakości ." Od niedawna plotki na temat tego urządzenia zaczynają się mnożyć, co z pewnością związane jest z coraz bliższą premierą tabletu.

Wiemy już, że tablet Google ma rywalizować z Kindle Fire Amazonu, a nie iPadem. Wszak pozycja Apple zdaje być się niezachwianą, a już za kilka dni producent zamierza przedstawić światu nowego iPada, który zapewne umocni pozycję Cupertino na rynku. Wracając do tematy tabletu Google, ostatnie doniesienia na jego temat ujawniają, że możemy spodziewać się urządzenia z ekranem o przekątnej 7 cali oraz cenie około 200 dolarów. Serwis Android and Me, powołując się na pewne źródła dostarcza nam kolejnych, arcyciekawych informacji.

Asus Memo 370tAsus Memo 370t fot. tablety.pl

Okazuje się, że tablet Google może zostać przygotowany przez (nie, nie przez Samsunga) Asusa właśnie! Co ciekawe, nie będzie to więc Motorola Mobility, którą przecież Google kupiło za bagatela 12,5 miliardów dolarów. Skąd ten wybór? Asus podczas tegorocznych targów CES 2012 zaprezentował światu nowy tablet - Eee Pada Memo 370T, który okazał być się jednym z najciekawszych, które ujawniono w styczniu w Las Vegas. Urządzenie wyposażono w 7-calowy ekran oraz czterordzeniową Nvidia Tegra 3, co jest może dosyć nietypowym połączeniem, ale za kwotę 249 dolarów (to oficjalna cena) nikt chyba nie będzie narzekać?

Android and Me raportuje, że właśnie taki ma być tablet Google, który Asus szykuje dla firmy z Mountain View. Czyżby więc chodziło o to samo urządzenie, tylko po małym liftingu? Całkiem możliwe. Niestety, na więcej detali będziemy musieli jeszcze poczekać. Rzekomo masowa produkcja tabletu Google ma ruszyć już w przyszłym miesiącu i jest całkiem możliwe, że w drugiej połowie drugiego kwartału 2012 roku urządzenie trafi na rynek. Jeśli cena rzeczywiście nie przekroczy 200 dolarów, to nowy tablet ma szansę odnieść sukces.

Jaki tablet wybrać - z WiFi czy z 3G? Wszystkiego o tabletach dowiesz się z serwisu Tablety.pl

Więcej o: