LG stawia na Androida, Windows Phone drugorzędny

Sprzedaż urządzeń LG z Windows Phone okazała się być niezadowalająca, dlatego koreański producent postanowił skupić się głównie na Androidzie.

LG jest jednym z producentów, którzy ściśle współpracowali z Microsoftem przy wprowadzaniu na rynek mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone.  Firma twierdzi, że współpraca z Microsoftem układała się poprawnie, ale górę wzięły kwestie finansowe - urządzenia z Windows Phone po prostu nie sprzedawały się wystarczająco dobrze. Jak powiedział rzecznik LG w rozmowie z The Korea Herald :

Całkowita liczba urządzeń z Windows Phone sprzedanych na całym świecie jest nieznaczna.

Nie oznacza to jednak, że już nigdy nie zobaczymy smartfona LG działającego pod kontrolą Windows Phone. Firma tłumaczy w rozmowie z serwisem PCmag , że

Nie rezygnujemy całkowicie z Windows Phone. Nie mamy jednak w planach wypuszczać w najbliższym czasie urządzenia z tym systemem po prostu dlatego, że zapotrzebowanie na smartfony z Androidem jest tak ogromne.

To z pewnością niewesoła wiadomość dla Microsoftu.  Windows Phone ma wciąż bardzo mizerny udział w rynku mobilnych systemów operacyjnych . iSuppli szacuje, że w 2011 roku Android zdobył 47,4%, iOS 18% a Windows Phone 1,9% udziału w rynku. Nowe urządzenia z WP które pojawiają się na rynku, przechodzą właściwie bez echa. Jedynym wyjątkiem jest Nokia, strategiczny partner Microsoftu, która silnie promuje smartfony z serii Lumia. Jak jednak widać, liczba producentów sprzętu z Windows Phone stopniowo się wykrusza.

Analitycy wskazują, że do 2015 roku dużo się zmieni. Android wciąż będzie na pierwszym miejscu, z drugiego zaś zepchnięty zostanie iOS i to właśnie przez mobilny OS Microsoftu. Czy faktycznie jednej Nokii uda się wywindować Windows Phone?

dane dostarcza:

embed
Więcej o: