Nokia Lumia 610 wchodzi do Polski

Nokia Lumia 610 od 18 maja dostępna będzie w Polsce. Będzie to niedrogie urządzenie działające pod kontrolą Windows Phone. Nokia, całkiem słusznie, wiąże z nim wielkie nadzieje. Tylko czy niska cena przekona w końcu klientów do nowych Nokii?

Dziś zadebiutowały w Polsce dwie Nokie: Lumia 610 (najtańsza i najsłabsza z całej rodziny Lumia) oraz Lumia 900 (najdroższa i zarazem najlepiej wyposażona).

Nokia Lumia 610 trafi do sprzedaży 18 maja. W sklepach dostępna będzie w cenie 999 złotych; pojawi się jednak także w ofercie operatorów, gdzie powinna być dostępna w abonamencie za złotówkę. Co znajdziemy w nowej, niedrogiej Nokii? Wyświetlacz o przekątnej 3,7", 5 Mpix aparat, oraz mobilny system operacyjny Windows Phone. Dokładną specyfikację znajdziecie tu .

Z kolei Lumia 900 to największy i najmocniejszy smartfon Nokii z Windows Phone (a także ponoć " najlepiej wyświetlający smartfon świata "). Wyposażono ją w wyświetlacz o przekątnej 4,3", procesor taktowany zegarem 1,4 GHz czy aparat fotograficzny 8 Mpix. Niestety, nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy Lumia 900 trafi do sprzedaży w Polsce; prawdopodobnie stanie się to do końca czerwca. Ceny urządzenia są jeszcze nieznane.

Do tej pory ani Nokii ani Microsoftowi nie udało się osiągnąć sukcesu z platformą Windows Phone. Lumie z tym systemem operacyjnym sprzedają się co prawda najlepiej wśród wszystkich modeli innych producentów, ale daleko im jeszcze do osiągnięcia mocnej pozycji. Dlatego też Nokia wiąże wielkie nadzieje z modelem Lumia 610 - smartfon ten ma być niedrogi, zapewne u większości operatorów można go będzie kupić w abonamencie za złotówkę. Czy to wystarczy, żeby Polacy pokochali Lumię 610?

dane dostarcza:

embed
Więcej o: