HTC One A9 - ten styl wami zawładnie?

HTC zaprezentował najnowszy smartfon: HTC One A9. Jest zarówno mocny jak i piękny. Tak, nam też coś przypomina. Ale czy to źle?

HTC One A9 to najnowszy smartfon tajwańskiego giganta zaprezentowany oficjalnie wczoraj. "Pod maską" ma wszystko to, czego oczekiwalibyśmy od wydajnego smartfona: ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Snapdragon 617, 2GB pamięci RAM, 16GB na dane, aparat 13MP i ekran Full HD AMOLED o przekątnej pięciu cali. Całość działa pod kontrolą Androida 6.0.

Trzeba wyjaśnić, że HTC przygotował też drugą wersję HTC One A9 - z 3GB pamięci RAM i 32GB na dane. Nie jest do końca jasne, czy trafi na wszystkie rynki, czy jedynie na wybrane.

Liczy się styl

Nie specyfikacja jest jednak - według HTC - najważniejsza. Liczy się styl, który zapewnić mają użyte do produkcji HTC One A9 materiały. Barwiony metal, gładkie, precyzyjnie przycięte krawędzie i szkło 2.5D Corning Gorilla Glass wydają się stylowym, miłym dla oka i dotyku połączeniem.

HTC jest chyba zupełnie świadome, że HTC One A9 przypomina... iPhone'a 6s. Zaokrąglone krawędzie i barwa metalowej obudowy narzucają skojarzenia. HTC One A9 przypomina jednocześnie wcześniejsze modele z linii Desire.

Liczą się dodatki

HTC One A9 ma oferować użytkownikowi coś więcej, niż "każdy inny smartfon". Tajwańczycy chcą, by HTC One A9 nie był przeciętniakiem, dlatego też aparat smartfonu został wyposażony w układ stabilizacji obrazu i funkcję UltraPixel, która pozwala wychwycić 300% więcej światła.

HTC chce, by z HTC One A9 byli zadowoleni również ci, którzy chcą na smartfonie słuchać muzyki. Dlatego też w urządzeniu znajdziemy układ DAC, wzmacniacz słuchawek i technologię HTC BoomSound.

HTC One A9 ma być też energooszczędny dzięki automatycznemu usypianiu nieużywanych aplikacji.

Styl i moc - tego chcemy?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że HTC One A9 jest połączeniem mocnych parametrów i dobrego stylu. Jeśli styl przekona konsumentów, to będą w stanie wybaczyć HTC One A9, że ekran nie jest trochę większy, a aparat nie ma nieco większej rozdzielczości.

Dostępność i ceny

HTC One A9 będzie dostępny w Polsce już niebawem - w sieci RTV Euro AGD kupimy go w przedsprzedaży za 2549zł. Nie możemy jeszcze potwierdzić, która z wersji będzie tyle kosztować. Miejmy nadzieję, że ta z 3GB pamięci RAM...

Więcej o: