Jeśli jesteś kierowcą, to pokochasz nowe Google Maps

Użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem już wkrótce będą mogli pobrać na swoje urządzenia nową wersję popularnych aplikacji Google Maps, która powinna przypaść do gustu wszystkim kierowcom.

Powiedzmy to otwarcie: dotychczas Google Maps nie sprawdzały się najlepiej jako samochodowa nawigacja. Dostęp do przydatnych funkcji (np. przycisku wyłączającego głos lektora) wymaga kilku dodatkowych dotknięć ekranu smartfona, co jest mało komfortową czynnością dla kierowcy.

Czytaj też: Za tę funkcję znów pokochacie iPhone'a

Nowe Google Maps na Androida w wersji 9.19 rozwiązuję kilka dotychczasowych bolączek, na które narzekali użytkownicy. Przede wszystkim wprowadzają jednak zupełnie nowy "Tryb Jazdy" (ang. "Driving Mode" ), który zmienia aplikację w nawigację samochodową z prawdziwego zdarzenia.

Google MapsGoogle Maps Google Maps Google Maps

Tryb Jazdy można będzie uruchomić z poziomu ekranu głównego urządzenia (dodatkowa ikona) lub z poziomu Google Maps. Aby ikona "Driving Mode" pojawiła się na naszym smartfonie, wystarczy uruchomić menu widgetów i przeciągnąć ją na ekran.

Po uruchomieniu, Tryb Jazdy nie będzie wymagał od nas ręcznego wpisania adresu naszej podróży. Zamiast tego skorzysta z historii wyszukiwań, aby zasugerować adresy pod które prawdopodobnie chcemy się udać (dom, praca, centrum handlowe itd.) Chodzi  o to, abyśmy jak najrzadziej ściągali ręce z kierownicy naszego samochodu.

Google MapsGoogle Maps Google Maps Google Maps

W czasie podróży, Tryb Jazdy będzie również podsuwał wskazówki, informował o przewidywanym czasie dojazdu, czy też o utrudnieniach na drodze. Wspomniany już przycisk wyciszania wreszcie jest dostępny "pod ręką". Znajduje się po prawej stronie ekranu.

Aktualizacja aplikacji Google Maps w ciągu najbliższych dni pojawi się w sklepie Google Play.

Więcej o: