Jesteś kierowcą? Pokochasz nowe funkcje Google Maps

Użytkownicy aplikacji Google Maps na urządzeniach z systemem iOS wreszcie mogą skorzystać z długo wyczekiwanej funkcji ?pit stops?, która już w październiku ubiegłego roku pojawiła się na smartfonach z Androidem.

Z "pit stops" możemy skorzystać, gdy uruchomimy tryb nawigacji w Google Maps. Wystarczy dotknąć przycisku szkła powiększającego, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać miejsce, w którym chcielibyśmy zrobić przystanek na naszej trasie do punktu docelowego. Tym miejscem może być stacja benzynowa, restauracja, kawiarnia czy też sklep.

Google MapsGoogle Maps Google Maps Google Maps

Czytaj też: Messenger może teraz wysyłać i odbierać SMSy

Gdy wybierzemy punkt, w którym chcemy się zatrzymać, Google Maps automatycznie zmodyfikuje trasę naszej podróży, tak aby uwzględniała ona nowy przystanek. Co ważne, wszystko dzieje się bez potrzeby opuszczania trybu nawigacji. Dzięki temu możemy być pewni, że nawet na chwilę nie zboczymy z wyznaczonej wcześniej trasy.

Funkcja "pit stops" już od października była dostępna dla użytkowników urządzeń z Androidem. Wreszcie, zawitała również na iOS.

Kolejna nowość?

Podczas korzystania z nowej wersji Google Maps naszą uwagę przykuła również inna nowość. To panel skrótów, który pojawia się w dolnym prawym rogu ekranu, zaraz po uruchomieniu aplikacji.

Google MapsGoogle Maps Google Maps Google Maps

Panel ten pozwala na dodanie skrótów naszych najważniejszych adresów (dom, praca, itd.). Co ciekawe, gdy po raz drugi uruchomiliśmy aplikację, skrótów już nie było. Być może Google wciąż pracuje nad tą funkcją. Mamy nadzieję, że wkrótce zawita ona na nasze smartfony na stałe.

Więcej o: