Nokia X7 i E6 - do Polski trafią dwa nowe smartfony z Anną

Nokia nadal pozostaje jedną z bardziej znanych i lubianych marek w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że do kraju nad Wisłą trafią dwa nowe modele - X7 i E6.

Pierwszy z nich - X7 to smartfon wyposażony w 4 calowy wyświetlacz AMOLED 640x360 pikseli, moduł GPS, WiFi i 8 megapikselowy aparat fotograficzny. W tym wypadku producent zdecydowanie postawił na rozrywkę. Na zachętę w pamięci telefonu potencjalny użytkownik znajdzie kilka gier oraz aplikację Check-In, umożliwiającą informowanie poprzez serwisy społecznościowe o aktualnym położeniu.

Wykonany ze szkła i stali E6 to natomiast kontynuator modeli E71, oraz E72. Wyposażony został w dotykowy ekran o przekątnej 2,46 cali (640x480), 8 GB wewnętrznej pamięci, gniazdo kart MicroSD, 8 megapikselowy aparat fotograficzny z podwójną, diodową lampą błyskową, moduł GPS i WiFi oraz klawiaturę QWERTY. Producent obiecuje, że aparat cechować się będzie wyjątkowo wytrzymałą baterią (9,7 godzin rozmowy lub 33 dni w trybie czuwania). E6 powstał z myślą o tak zwanych "klientach biznesowych". Telefon obsługuje aż 10 skrzynek pocztowych, umożliwia szybką synchronizację, oraz logowanie za pomocą Mail for Exchange, Microsoft Communicatior Mobile i Share Point Server.

Oba telefony są pierwszymi modelami, które wyposażono w nową wersję systemu operacyjnego Symbian, o nazwie kodowej Anna. Podstawowe różnice względem poprzednika to nowe ikony, łatwiejsze pisanie, szybsza przeglądarka internetowa, najnowsze mapy i inne funkcje poprawiające komfort użytkowania.

Nokia X7 już jest dostępna, natomiast E6 wejdzie do sprzedaży z początkiem lipca 2011. Sugerowana cena detaliczna modelu Nokia X7 wynosi 1799 złotych, natomiast aparatu Nokia E6 to 1699 złotych.

Więcej o: