Komputer to przeżytek. Czego używamy do przeglądania Internetu?

W obecnych czasach praktycznie każdy posiadacz przenośnego urządzenia korzysta z usług sieciowych. Dzięki danym zamieszczonym przez firmę comScore wiemy, z których platform korzystamy najczęściej.

Na pewno nie jest zaskoczeniem, że zarówno Android, jak i iOS rządzą na rynku przenośnych urządzeń. O ile jednak system Google cieszy się coraz większą popularnością , jeśli chodzi o usługi sieciowe, nadal w wielu miejscach na świecie pozostaje w tyle za Apple.

Z danych podsumowujących maj 2011 roku pod kątem wykorzystywania urządzeń przenośnych w usługach sieciowych wynika wyraźnie, że tablety z systemem Android póki co nie przyjęły się. Sytuacja ta zapewne zmieni się w momencie, gdy na rynek trafi więcej urządzeń korzystających z wersji systemu Google napisanej specjalnie na potrzeby tabletów, czyli Honeycomb. W kategorii tabletów, bezapelacyjnie najchętniej klienci sięgają po iPada.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku telefonów komórkowych. Chociaż iOS nadal stanowi siłę w wielu miejscach na świecie, na największych, amerykańskich rynkach - w Stanach Zjednoczonych i Argentynie Android wybił się na prowadzenie . Kumulacja dostępnych wyników sugeruje jednak, że iOS - choć w odwrocie - przez jakiś czas może jeszcze poszczycić się etykietką lidera. Jak długo, nie wie nikt.

A jak wygląda sytuacja w Polsce? Z danych dostępnych na stronie StatCounter wynika, że Symbian póki co jest najpopularniejszym systemem w naszym kraju. To oczywiście ze względu na dość dużą popularność aparatów Nokii. Tuż za nim znalazł się Android, który cały czas pnie się w górę, natomiast daleko za nimi, w tyle - iOS, wciąż tracący do czołówki.

Na tej podstawie można więc wywnioskować, że najchętniej korzystamy z usług sieciowych na urządzeniach wyposażonych w system Android. Należy jednak pamiętać, że wnioski te zostały wyciągnięte na podstawie zestawienia najpopularniejszych systemów mobilnych, a nie dokładnych badań. Niemniej jednak widać, że Android przyjął się na naszym rynku, powoli, ale systematycznie dystansując system Apple'a.

[za: Android Community]

Więcej o: