CES 2016: nowe OLED-y, ale również Internet rzeczy i AGD. To wszystko od LG

Na targach CES 2016 nie mogło zabraknąć dużych telewizorów. Firma LG zaprezentowała nową linię OLED-ów, ale także całkiem ciekawe nowości AGD.

Na początku tego roku koreańska firma stawia na luksus.

Oferta OLED od LG na 2016 rok składa się z ośmiu produktów premium na czele z 77-calowym telewizorem G6, który został już nagrodzony tytułem 2016 CES Best of Innovations Award - czytamy w oficjalnej informacji prasowej.

Flagowe telewizory OLED 4K na rok 2016 są przystosowane do wyświetlania obrazu HDR. Są to 77 i 65 calowe modele z serii LG SIGNATURE OLED TV G6 oraz 65 i 55 calowe modele z serii E6. O tym, że LG będzie wprowadzało luksusowe serie Signature pisaliśmy jeszcze przed targami . To nie tylko telewizory, ale też AGD (o którym za chwilę).

OLED LGOLED LG Fot. Szymon Adamus Fot. Szymon Adamus

Gwoździem programu są tu jednak płaskie ekrany. Nowy panel OLED ma grubość zaledwie 2,57 mm; tył obudowy został wykonany ze szkła. Telewizory z nowej linii mają 10 bitowe panele i obsługują formaty HDR - HDR10 i Dolby Vision. Elektronika i głośniki są ukryte w podstawce, dzięki czemu cała matryca jest ultra cienka (wspomniane 2,57 mm), ale zapewne telewizorów nie będzie można wieszać.

Nowe OLED-y LGNowe OLED-y LG Fot. Szymon Adamus Fot. Szymon Adamus

Oprócz OLED będą też nowe LCD. Modele IPS:

- LG UH9500 o przekątnej 65"

- LG UH9550 o przekątnej 86"

- LG UH8500 o przekątnej 65"

- LG UH8550 o przekątnej 75"

Modele UH9500 i UH9550 mają wspierać HDR.

Producent wspomniał nawet o modelu 8K - 98 calowym gigancie LG UH98. To będzie jednak tylko ciekawostka. 8K w roku 2016 jest póki co zupełnie niepraktyczne i to tylko rzut okiem w przyszłość.

IoT - Internet rzeczy

Tę nazwę usłyszycie w tym roku jeszcze kilkaset razy. Internet of Things czyli w skrócie - cały dom połączony w sieć i komunikujący się z nami i sam ze sobą. Lampy z głośnikami, kamery podglądu z zamkami w drzwiach, tostery z naszymi brzuchami

A wszystkim tym sterujemy za pomocą komórki, tabletu czy telewizora.

AGD

Nowe AGD LGNowe AGD LG Fot. Szymon Adamus Fot. Szymon Adamus

Wielkie, ale ciekawe. Uwagę zwraca szczególnie naszpikowana gadżeciarskimi technologiami lodówka.

Dwa puknięcia w szybę na drzwiach zapalają światło w lodówce i dają podgląd na produkty. Czujnik u dołu drzwi rozpoznaje przystawienie do niego nogi i otwiera automatycznie drzwi (gdy np. mamy pełne ręce zakupów). Podobno ma nie reagować na przypadkową aktywację (na przykład przez zwierzęta), ale nie mam pojęcia jakby to miało być możliwe. Okrągły wyświetlacz w środku pokazuje informacje o sprzęcie. To tylko dodatki, ale ciekawe.

Na CES 2016 LG stawia na luksusową serię Signature. OLEDy z najwyższej półki wyglądają obłędnie dobrze, a pralki i lodówka nie przypominają już nawet tradycyjnego sprzętu AGD.

Wpis pochodzi z bloga Obywatel HD .

Więcej o: