Protest przeciwko decyzji KRRiT związanej z DVB-T

W zeszłym tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła wyniki konkursu na kanały dostępne w pierwszym multipleksie polskiej, naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Nie wszyscy są z nich jednak zadowoleni. Firma Astro SA szykuje protest.

Obok stacji TVP1, TVP2 i TVP Info w pierwszym multipleksie znajdą się cztery kanały . Od zeszłego tygodnia wiadomo, że mają to być filmowy Kino Polska Nostalgia, muzyczny Eska TV, rozrywkowy ATM Rozrywka oraz informacyjno-poradnikowy U-TV od firmy Stavka. Decyzja ta nie podoba się jednak firmie Astro SA, producentowi takich programów jak Familiada czy Va Banque. Ryszard Krajewski, prokurent Astro SA, zapowiada wysłanie protestu do przewodniczącego KRRiT.

Ani ATM Grupa SA, ani Stavka nie mają żadnego doświadczenia jako nadawcy telewizyjni. Nigdy nie byli i wątpimy czy gdyby nie było takiej możliwości, jak uzyskanie naziemnej częstotliwości - niewątpliwego dobra - kiedykolwiek chcieliby nim być. W ogłoszeniu napisano, że firma stworzy kanał informacyjno-publicystyczno-poradnikowy. Szanowny Panie Przewodniczący, nic bardziej nierealnego nie można było wymyślić

- mówi Krajewski.

DVB-T logoDVB-T logo 

Serwis Press.pl informuje, że jeszcze w zeszły piątek protest nie dotarł do KRRiT. Ma to podobno nastąpić niedługo. Procedura odwoływania się od decyzji jest jasna. Wyjaśnia ją Katarzyna Twardowska, rzeczniczka przewodniczącego KRRiT.

Decyzja Rady najpierw będzie konsultowana z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, a dopiero później poinformujemy o niej podmioty biorące udział w konkursie. Te będą miały 14 dni na ewentualne odwołanie się od decyzji, a następnie KRRiT około miesiąca na rozpatrzenie ich protestów.

Ostatnią możliwością niezadowolonych uczestników konkursu jest zaskarżenie wyboru do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Astro SA będzie miało na to miesiąc.

Źródło: Press , Fot. na licencji CC Andres Rueda Flickr

Szymon Adamus

Więcej o: