Panasonic potrójnym zwycięzcą nagród TIPA

Firma Panasonic dostała trzy prestiżowe wyróżnienia w TIPA Awards. Które produkty spodobały się jury najbardziej?

Japoński producent wyprzedził konkurencję w kategoriach: - najlepszy aparat kompaktowy klasy Expert - Lumix DMC-GH2, - najlepszy odporny aparat kompaktowy - Lumix DMC-FT3, - najlepszy nośnik do przechowywania obrazów - karta pamięci Panasonic Gold Pro SDHC UHS-I.

Oczywiście przedstawicieli polskiego oddziału Panasonica rozpiera duma.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jury TIPA ponownie wysoko oceniło nasz wyjątkowy asortyment. Stale wprowadzamy innowacje w tej dziedzinie i utrzymujemy pozycję lidera na rynku"

- powiedział Ireneusz Smaga, prezes firmy Panasonic w Polsce i Krajach Bałtyckich.

Nagrodzone produkty PanasonicaNagrodzone produkty Panasonica Fot. Panasonic

Największe brawa należą się za zwycięstwo w kategorii aparatu kompaktowego klasy Expert. W tym roku na szczycie podium stanął Lumix GH2. Rok temu był to Lumix G2.

Panasonic LUMIX DMC-GH2 to urządzenie hybrydowe, które łączy w sobie cechy aparatu fotograficznego i kamery wideo, przy czym nagrywanie wideo nie jest już tylko funkcją dodatkową. Oprócz wykonywania wysokiej jakości zdjęć DMC-GH2, jako pierwszy na świecie aparat tej kategorii, umożliwia płynne nagrywanie wysokiej jakości filmów wideo Full HD 1920x1080 50i z wyjściem 50p

- powiedział rzecznik jury TIPA.

Jeśli idzie o odporny model Panasonic DMC-FT3, to urzekł on sędziów zintegrowanymi funkcjami GPS, wbudowanym kompasem, wysokościomierzem i barometrem.

Karta pamięci Gold Pro SDHC UHS-I została wyróżniona głównie dzięki prędkością - odczyt do 90MB/s i zapis 80 MB/s.

Więcej o TIPA Technical Image Press Association (TIPA) to założona w 1991 r. niezależna organizacja dziennikarzy specjalizujących się w elektronice użytkowej, reprezentująca 14 krajów europejskich oraz RPA i Stany Zjednoczone. Każdego roku członkowie TIPA wybierają w głosowaniu najlepsze produkty w dziedzinie fotografii i przetwarzania obrazów wprowadzone na rynek w poprzednich 12 miesiącach. Szymon Adamus

Więcej o: