Van Gogh i Monet na telewizorach Samsunga

To nie wystawa sztuki, to akcja promocyjna Samsunga. Nie oszukujmy się. Ale i tak daje do myślenia.

Réve et Réalité (Sen i rzeczywistość), pod taką nazwą Samsung pokazuje obrazy malarzy takich jak Vincent Van Gogh, Jean F. Millet i Claude Monet w muzeum Hangaram Art Museum w Seul Art Center. To oczywiście akcja promocyjna Samsunga, ale na zasadach zwykłej wystawy.

Informacje o prezentowanych dziełach sztuki są przekazywane w formie tekstu, zdjęć i filmów. Przed obejrzeniem obrazów, goście mogą poznać ich historię. W odróżnieniu od tradycyjnych muzeów, po przejściu do głównej sali obrazy podziwia się jednak nie na płótnach, ale 46 calowych telewizorach Smart TV Samsunga.

Samsung w galerii sztukiSamsung w galerii sztuki Fot. Samsung

Z tego co widzę, są to chyba modele najnowszej serii D8000. Te telewizory są podobne do serii D7000, którą niedawno testowałem . Główną zaletą D8000, która w przypadku tak nietypowego zastosowania jak galeria sztuki jest dość istotna, jest super cienka ramka nie przekraczająca 5 mm . Telewizor wygląda z przodu jakby składał się wyłącznie z matrycy LCD LED. Sprawdza się to idealnie do wyświetlania obrazów w wysokiej rozdzielczości.

SamsungSamsung Fot. Samsung

I nawet jeśli to tylko promocja sprzętu, a nie wielka wystawa artystyczna, to i tak daje do myślenia w kwestii wykorzystania płaskich ekranów w sztuce.

Wystawa Réve et Réalité potrwa do września.

Źródło: Samsung

Szymon Adamus

Więcej o: