LEGO Dimensions - znamy zestawy dodatków do gry [GALERIA]

LEGO Dimensions to gra zręcznościowo-przygodowa, która cechuje się możliwością powiększania kolekcji grywalnych postaci i zdobywania dodatkowych poziomów rozgrywki, poprzez dokupowanie pakietów dodatków. Jako, że jest to gra sygnowana marką klocków LEGO - każdy zakupiony przez nas pakiet dodatkowych postaci i poziomów zawierać będzie faktycznie figurki i elementy do zbudowania z klocków duńskiej firmy. Dzięki temu ta gra wideo jest w stanie połączyć aż 3 hobby - granie w gry wideo, składanie klocków LEGO, jak i kolekcjonerstwo. Na kolejnych slajdach zobaczycie, jakie zestawy zapowiedziano na premierę tej ciekawie zapowiadającej się gry.
LEGO Dimensions - zestaw podstawowyX LEGO Dimensions - zestaw podstawowyX Warner Bros. Interactive Entertainment / LEGO Group

Zestaw podstawowy LEGO Dimensions

LEGO Dimensions do działania wymaga podstawowej wersji gry. Jeśli zdecydujemy się na zakup podstawowego pakietu z grą, w środku, prócz pudełka z grą na wybraną przez nas platformę (gra będzie dostępna dla konsol PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Wii U), otrzymamy:

- makietę "portal", która służy do importowania interaktywnych figurek do świata gry;
- figurkę Batmana;
- pojazd Batmobil;
- figurkę Gandalfa;
- figurkę Żylety z filmu LEGO Przygoda.

Zwiastun gry LEGO Dimensions został wykonany w śmiesznej i lekkiej konwencji, podobnie zresztą jak cała gra. Przedstawia podstawowe założenia za jakimi stoją zasady gry. Możecie go obejrzeć poniżej:

Gra LEGO Dimensions ukaże się pod koniec września 2015 roku na platformy PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Wii U.

Zestaw podstawowy to tylko początek tego, co możemy odnaleźć w grze LEGO Dimensions - już teraz zapowiedziane zostały zestawy figurek, pojazdów i innych elementów, jakie będziemy mogli dokupić do gry. Jeśli chcecie zobaczyć jakie zestawy dodatków będą dostępne po premierze gry - zapraszamy do obejrzenia kolejnych slajdów.

LEGO Dimensions - zestaw dodatków LEGO Dimensions - zestaw dodatków Warner Bros. Interactive Entertainment / LEGO Group

LEGO Dimensions - Powrót do Przyszłości i Simpsonowie

Jednymi z pierwszych zestawów jakie przyjdzie nam znaleźć w sklepach będą duże dodatki poświęcone filmowi Powrót do Przyszłości i popularnemu serialowi animowanemu Simpsonowie. Jako, że są to tzw. "level packs" - zawierać one będą również dodatkowe poziomy do rozegrania w grze.

W zestawie z Powrotem do Przyszłości znajdziemy Marty'ego McFly'a, jego sławną desko-lotkę, a także DeLoreana, który przenosił głównego bohatera w czasie.

Zestaw Simpsonów oferować będzie figurkę Homera Simpsona, jego różowe auto (nikt nigdy nie zastanawiał się dlaczego samochód Homera jest różowy?), oraz telewizor.

LEGO Dimensions - zestaw dodatków LEGO Dimensions - zestaw dodatków Warner Bros. Interactive Entertainment / LEGO Group

LEGO Dimensions - Postal 2 i Doctor Who

Kolejne pakiety dodatków będą zawierać elementy z popularnej gry Portal 2 autorstwa studia Valve (znanego również z takich gier jak Half-Life, czy Left 4 Dead), a także sławnego serialu brytyjskiego - Doctor Who.

Jako, że te dodatki również noszą miano "level packs" - prócz fizycznych figurek i elementów do zaimportowania do gry, będą wprowadzały do niej nowe lokacje do rozegrania w wirtualnym świecie LEGO Dimensions.

LEGO Dimensions - Team Packs LEGO Dimensions - Team Packs Warner Bros. Interactive Entertainment / LEGO Group

LEGO Dimensions - Jurrasic World i Scooby-Doo

Przed Wami całkiem sporych rozmiarów tzw. "team packs". Zestawy te nie będą wprawdzie zawierać dodatkowych poziomów do gry, natomiast będą oferować po 4 elementy do zaimportowania do gry.

Zestaw Jurrasic World zawierać będzie 2 postaci z nowego filmu o dinozaurach, figurkę sporej wielkości LEGO-dinozaura, a także figurkę stacji badawczej.

Drugi team pack oferować będzie znane wszystkim postaci z kreskówki Scooby-Doo - psa Scoobiego, a także jego najwierniejszego przyjaciela - Kudłatego (ang. Shaggy). Zestaw zawierać będzie również pojazd "Wehikuł Tajemnic", a także ulubioną rzecz Scoobiego-Doo - jedzenie.

LEGO Dimensions - fun pack LEGO Dimensions - fun pack Warner Bros. Interactive Entertainment / LEGO Group

LEGO Dimensions - Ninjago i Władca Pierścieni

LEGO Dimensions otrzyma również kilka (a w przyszłości zapewne kilkanaście) małych pakietów o nazwie "fun-pack". W ich skład wchodzić będą po jednej figurce i jednym elemencie z nią związanym.

Obecnie zapowiedziano "fun-packi" związane z marką LEGO Ninjago, a także z Władcą Pierścieni (na obrazku możemy dojrzeć zestawy z Gollumem, elfem Legolasem i krasnoludem Gimlim).

LEGO Dimensions - fun pack LEGO Dimensions - fun pack Warner Bros. Interactive Entertainment / LEGO Group

LEGO Dimensions - Chima, Simpsonowie i Lego Przygoda

Prócz mini-zestawów z LEGO Ninjago i Władcy Pierścieni, gra LEGO Dimensions doczeka się również 4 "fun-packów" związanych z serią LEGO Chima.

Jak widać zestaw poziomów z Simpsonów z Homerem, to nie jedyna publikacja związana z tym serialem animowanym. LEGO Dimensions otrzyma również "fun-pack" z Klaunem Krustim i jego motorem.

Ostatnim rozszerzeniem jakie znamy na dzień dzisiejszy to różowy, słodki kociak wraz z cudacznie słodkim samolotem z filmu Lego Przygoda.

 

Gra LEGO Dimensions ukaże się pod koniec września 2015 roku na platformy PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Wii U. Przedstawione tu zestawy dodatków to zapewne jedynie początek rozszerzeń i mniejszych dodatków jakie zostaną wypuszczone do tej produkcji. Pamiętajcie jednak, by nie dać się zwariować i nie wydać na nie wszystkich oszczędności.

Więcej o: