Darmowe gry wieloosobowe na jesień

Przedstawione przez nas gry free-to-play to esencja grywalności i rozrywki, która płynie z gier wieloosobowych. Twórcy tworząc gry tego typu często mają na uwadze motto "easy to learn, hard to master" (łatwe do nauczenia, trudne do osiągnięcia mistrzostwa), dzięki czemu każdy gracz, niezależnie od jego poziomu zaawansowania jest w stanie wsiąknąć na długie godziny w niesamowite, odległe światy. Oto zestawienie darmowych, wieloosobowych gier, w które można zagrać ze znajomymi i osobami z całego świata, podczas jesiennych wieczorów.

Hearthstone - Heroes of Warcraft

Hearthstone - Heroes of Warcraft to gra karciana stworzona przez firmę Blizzard, oparta na uniwersum znanym m.in z gry MMO - World of Warcraft. Co turę dobiera się na rękę karty z ograniczonej puli i od kolejności zagrywania tych kart, a także reagowania na poczynania przeciwnika, zależy zwycięstwo w danym pojedynku.

W Hearthstone pojedynkują się zawsze dwaj bohaterowie. Zgodnie z liczbą klas postaci dostępnych w Word of Warcraft do wyboru jest ich dziewięciu. Poczynając od Kapłana (Priest), a kończąc na Czarnoksiężniku (Warlock). Moc bohaterów w zakresie zdolności do zagrywania kart rośnie proporcjonalnie do upływu czasu (równo dla obu graczy/bohaterów).

Hearthstone czerpie garściami ze świata Warcrafta. Przez stół przewijają się więc nie tylko wszyscy najważniejsi bohaterowie, ale też pospolite potwory, które mogliście spotkać w którejś z gier serii, a zdążyliście już o nich zapomnieć. Pieczołowicie budowany i wciąż rozwijany świat daje więc dostęp do ogromnego wachlarza nie tylko postaci, ale też potworów, czarów, zdolności, czy nawet broni, które Blizzardowi umiejętnie udało się przenieść w realia nowej gry.

Hearthstone - Heroes of Warcraft - pobierz tutaj

Team Fortress 2

Team Fortress 2 to klasyczna strzelanina, w której gracze muszą między sobą dobrze współpracować, by osiągnąć cel.

Niezależnie od stylu i doświadczenia graczy Team Fortress 2 oferuje im odpowiednią postać. Szczegółowe treningi oraz tryb praktyki offline pomogą w rozwinięciu umiejętności przed wskoczeniem do jednego z wielu w TF2 trybów gry, m.in. Zdobądź Flagę, Punkty Kontrolne, Ładunek, Arena, Król Wzgórza oraz wiele innych.

W Team Fortress 2 istnieją setki rodzajów broni, przedmiotów oraz innych przedmiotów do zebrania, wytworzenia, zakupienia oraz handlu. Gra pozwala na dopracowanie ulubionej klasy tak, by móc ją dopasować do naszego stylu gry oraz osobistego smaku.

Team Fortress 2 - pobierz tutaj

Path of Exile

Path of Exile to darmowa gra hack'n'slash z elementami RPG osadzona w mrocznym świecie fantasy Wraeclast. Swoim wyglądem i rozgrywką przypomina konkurencyjne Diablo, lecz po zgłębieniu się w rozgrywkę gracze szybko zobaczą różnicę - i to na lepsze.

Path of Exile bez wątpienia wyróżnia ogromnie rozbudowany system umiejętności pasywnych, który pozwala rozwijać bohatera na różne sposoby. To także nabywanie nowych umiejętności aktywnych, które odbywa się nie poprzez wybieranie ich z drzewka rozwoju, a osadzanie w broni specjalnych kryształów.

Path of Exile w rozgrywce całkowicie rezygnuje ze złota - w zamian dostajemy różnego rodzaju zwoje lub magiczne kamienie, które pozwalają zmieniać właściwości naszego uzbrojenia lub mogą być przeznaczone na zakup innego.

Path of Exile - pobierz tutaj

Dota 2

Dota 2 jest darmową grą akcji i strategii, w której rywalizujemy z innymi graczami. Każdy z graczy wybiera postać z wielkiej puli herosów, po czym dołącza do jednej z pięcioosobowych drużyn, które walczą ze sobą o dominację na polu walki i zniszczenie bazy wroga.

W grze Dota 2 każdy z bohaterów posiada wyjątkowe umiejętności, które w połączeniu z unikalnymi zdolnościami swych sojuszników mogą tworzyć niespodziewane rezultaty, zapewniające, że żadne dwie rozgrywki nie będą takie same. Jest to jeden z powodów dla których fenomen Doty kontynuuje swą ekspansję.

Dota 2 - pobierz tutaj

Trove Trove Trove

Trove

Trove to szalona gra akcji z elementami sandboxa, wzbogacona o rozgrywkę wieloosobową MMO. Trove to możliwość gry razem z naszymi znajomymi, przeżywanie starć z potworami, czy innymi graczami, rozbudowany crafting przedmiotów, zwiedzanie rozległych krain i głębokich lochów.

Trove oferuje możliwość wcielenia się w jedną z klas postaci jak Knight, Gunslinger, Ice Sage, Dracolyte, Pirate-with-a-parrot. Gra pozwala nam zdobywać kolejne poziomy doświadczenia dzięki naszym dokonaniom, a to prowadzi do zdobywania nowych umiejętności i rozwoju noszonego przez naszą postać uzbrojenia.

W Trove mamy możliwość stworzenia własnego zamku - cegła po cegle. W nim będziemy mogli przechowywać zebrane przez nas skarby, kostiumy, dekoracje, przepisy, surowce do tworzenia przedmiotów i wiele, wiele innych.

Trove - pobierz tutaj

World of Tanks

World of Tanks to gra umożliwiająca pokierowanie jednym z ponad 150 czołgów pochodzących z różnych okresów historycznych, od lat poprzedzających II Wojnę Światową, aż po Wojnę koreańską.

World of Tanks udostępnia między innymi urządzenia amerykańskie, niemieckie oraz sowieckie. Potyczki mają postać niedługich mini kampanii i turniejów, jak również indywidualnych potyczek toczonych w kilku trybach.

World of Tanks to mieszanka gatunków. Za trzon posłużyła symulacja, dzięki której możemy poczuć się jak realny dowódca czołgu. W trakcie gry przyjdzie nam rozwijać i usprawniać naszego "zbrojnego potwora" niczym postać w realizacjach roleplaying.

Studio Wargaming, po ogromnym sukcesie World of Tanks, postanowiło iść za ciosem, dzięki czemu obecnie możemy zagrać w dwie inne produkcje z tej serii - mianowicie World of Warplanes i World of Warships.

World of Tanks - pobierz tutaj

Counter-Strike Nexon: Zombies

Counter-Strike Nexon: Zombies to strzelanina pierwszoosobowa oparta na kultowej marce stworzonej przez studio Valve.

Każdy przeciwnik-zombie w Counter-Strike Nexon: Zombies to niebezpieczne starcie. Gra oferuje starcia przeciwko hordom nieumarłym o różnych właściwościach, a także możliwość gry nieumarłym w trybie PvP.

Counter-Strike Nexon: Zombies możemy zmierzyć się z przeciwnikami na ponad 50 mapach. Gra oferuje tryby rozgrywki zarówno PvE (Player vs Everyone - gracz kontra wszyscy), jak i PvP (Player vs Player - gracz kontra gracz). Prócz standardowych trybów gra oferuje specjalne tryby stworzone na potrzeby jej społeczności, w tym tryb bestii, bazooki, czy piłki nożnej.

Dla weteranów klasycznego Counter-Strike'a twórcy przygotowali tryby rozbrajania bomby i ratowania zakładników, a także jedne z najsławniejszych map z oryginału.

Counter-Strike Nexon: Zombies - pobierz tutaj

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm to sieciowa gra typu MOBA, stworzona przez studio Blizzard Entertainment, w której gracze mają okazje zagrać jedną z postaci z różnych uniwersów stworzonych przez Blizzarda.

Heroes of the Storm łączy w sobie uniwersum Diablo, Starfcrafta i Warcrafta, mieszając to z dużym poczuciem humoru, więc nie powinno być dla nas zaskoczeniem kiedy zobaczymy w grze pana zła Diablo przemierzającego mapę na tęczowym jednorożcu, by stoczyć pojedynek z Jimem Raynorem.

Każde sieciowe starcie w Heroes of the Storm to inne, wyjątkowe wyzwanie. Sieciowe potyczki mogą być dynamicznie zmieniane na korzyść jednej lub drugiej drużyny, poprzez wyzwania np. widmowych statków piratów, kapryśnego Kruczego Władcy, czy olbrzymich cmentarnych golemów. Dzięki temu bohaterowie nie tylko muszą zwracać uwagę na poczynania przeciwnej drużyny, ale również dostosować strategię do określonych warunków pola walki.

Heroes of the Storm - pobierz tutaj

Pacman - sciagnij Pacman - sciagnij sciagnij.pl

Najlepsze gry Free-to-Play

Większość z polecanych przez nas darmowych gier, posiada niewygórowane wymagania sprzętowe, dzięki czemu powinniśmy móc uruchomić każdą z nich, nawet na leciwych konfiguracjach sprzętowych (niezależnie od tego czy posiadamy komputer stacjonarny, czy laptopa).

Pobierz:
Hearthstone - Heroes of Warcraft
Team Fortress 2
Path of Exile
Dota 2
Trove
World of Tanks
Counter-Strike Nexon: Zombies
Heroes of the Storm

Może znacie jakieś gry typu Free-to-Play godne polecenia, które nie zmieściły się w naszym zestawieniu i gorąco chcielibyście dać znać innym użytkownikom o ich istnieniu? A może chcecie po prostu podzielić się wrażeniami z jednej z gier zawartych w naszym tekście? Dajcie nam znać w komentarzach.

Więcej o: