Najlepsze wtyczki do przeglądarek internetowych

Przeglądarka internetowa dla niektórych jest narzędziem pracy, a dla innych bramą do cyfrowej rozrywki, bądź kontaktu z innymi osobami przez portale społecznościowe. Warto więc usprawnić komfort jej użytkowania, poprzez instalację przydatnej wtyczki. Przedstawiamy Wam zestawienie najciekawszych według nas wtyczek dla przeglądarek internetowych.
Wtyczki ułatwiające czytanie i przeglądanie treści Wtyczki ułatwiające czytanie i przeglądanie treści źr. shutterstock

Wtyczki ułatwiające czytanie i przeglądanie treści

W zależności od jakości i rozdzielczości naszego ekranu, przeglądanie treści w internecie, może być dla wrażliwych oczu użytkowników, mniej lub bardziej męczącą czynnością na dłuższa metę. Polecane przez nas poniżej wtyczki mają na celu ogólne polepszenie jakości odbioru tekstów i grafik na wybranych stronach w sieci.

 

Thumbnail Zoom Plus

Thumbnail Zoom PlusThumbnail Zoom Plus

Przeglądanie zdjęć staje się znacznie wygodniejsze dzięki dodatkowi Thumbnail Zoom Plus. Pozwala on na podgląd obrazu w powiększonym formacie, tuż po najechaniu kursorem myszy na jego miniaturę. Dzięki temu użytkownik nie musi otwierać kolejnej strony, tylko po to, by obejrzeć grafikę w jej oryginalnej rozdzielczości.

Rozszerzenie Thumbnail Zoom Plus współpracuje z wieloma popularnymi stronami internetowymi oraz serwisami społecznościowymi. Dodatkowo działa ono praktycznie na każdej stronie, która zawiera w sobie bezpośredni link do pliku obrazu. Samo rozszerzenie może być wyłączane dla wyselekcjonowanych stron, tak by nam nie przeszkadzać, w chwili gdy chcemy korzystać tylko z miniatur obrazów.

> pobierz Thumbnail Zoom Plus dla Firefoksa <

 

Evernote Clearly

Evernote ClearlyEvernote Clearly

Evernote Clearly usprawnia przeglądanie stron internetowych poprzez pozbycie się reklam czy też elementów menu, dodatkowo zmieniając ich widok, przypominający książkę. Dzięki temu czytanie artykułów staje się znacznie przyjemniejsze.

Evernote Clearly oferuje możliwość dostosowania widoku, tak by był dla użytkownika jak najwygodniejszy (np. zmiana czcionki lub koloru tła). Dodatkowo mamy możliwość zapisywania przeglądanych przez nas treści na na koncie Evernote.

> pobierz Evernote Clearly dla Chrome'a <
> pobierz Evernote Clearly dla Firefoksa <
> pobierz Evernote Clearly dla Opery <

Wtyczki usprawniające zarządzanie otwartych kart i historii przeglądania Wtyczki usprawniające zarządzanie otwartych kart i historii przeglądania źr. shuttestock

Wtyczki usprawniające zarządzanie otwartych kart i historii przeglądania

Niejednokrotnie możemy wykonywać w przeglądarce pracę, która wymaga otwarcia kilku lub nawet kilkunastu kart. Czasem będą to strony z artykułami, które chcemy przeczytać jako następne w kolejności, a innym razem będzie to seria filmików z YouTube'a. Do zarządzania takim niezorganizowanym chaosem czasem przyda nam się pomoc.


Session Manager

Session Manager dla Google ChromeSession Manager dla Google Chrome

Session Manager to rozszerzenie, które z kolei ułatwia pracę osobom, potrzebującym zachowania konkretnego stanu kart. Dzięki niemu możliwe jest, w jednym kliknięciu, przywrócenie wszystkich otwartych z danej sesji kart przeglądarki.

Zapisując daną sesję wtyczka sama dodaje datę oraz ilość kart, które są w niej zawarte. Użytkownik może dodatkowo nazwać daną sesję, dzięki czemu praca z wieloma sesjami jest prostsza w ich zidentyfikowaniu.

> pobierz Session Manager dla Chrome'a <

 

OneTab

OneTabOneTab

Rozszerzenie OneTab przychodzi z pomocą jeśli posiadamy otwartych zbyt wiele kart w przeglądarce, powodując tym samym obniżenie wydajności komputera lub po prostu tworząc na ekranie spory chaos. Dzięki jednemu kliknięciu w przycisk OneTab, wtyczka zwija wszystkie otworzone karty do jednej, specjalnej karty, jednocześnie zmniejszając zapotrzebowanie przeglądarki na moc obliczeniową komputera.

Jeśli będziemy chcieli powrócić do wcześniej zwiniętych kart możemy użyć jednej z funkcji dostępnej w OneTab - rozwinięcia pojedynczej karty, lub przywrócenia wszystkich wcześniej zwiniętych kart.

> pobierz OneTab dla Chrome'a <
> pobierz OneTab dla Firefoksa <

 

Better History

Better HistoryBetter History

Korzystanie z historii przeglądania jest dla niektórych osób bardzo użytecznym elementem w pracy. Wtyczka Better History pozwala dokładniej analizować historię przeglądanych przez nas treści, a odwiedzone przez nas strony są dodatkowo grupowane, co znacznie ułatwia odnalezienie konkretnych pozycji.

> pobierz Better History dla Chrome'a <

Wtyczki do obsługi YouTube'a Wtyczki do obsługi YouTube'a źr. shutterstock

Wtyczki do obsługi YouTube'a

YouTube na dobre zagościł wśród użytkowników internetu jako medium przekazu informacji i rozrywki. Dla usprawnienia korzystania z tego serwisu polecamy następujące wtyczki dla przeglądarek internetowych.

 

Turn Off the Lights

Turn Off the LightsTurn Off the Lights

Dodatek Turn Off the Lights pozwala uzyskać efekt przyciemnienia strony, w chwili gdy uruchamiamy na niej film. Rozwiązanie to znacznie uatrakcyjnia oglądanie materiałów wideo w internecie, pokazując interesujący nas materiał wideo jako wyróżniony, na przyciemnionym tle. Dzięki temu pozostała treść strony nie odwraca uwagi w takim stopniu i pozwala się skupić na oglądanym filmie.

Samo rozszerzenie uruchamia się automatycznie, jak tylko zostanie włączony klip wideo. Użytkownik otrzymuje również możliwość określenia własnych efektów, poprawiających wyświetlanie klipu.

> pobierz Turn Off the Lights dla Chrome'a <
pobierz Turn Off the Lights dla Firefoksa <
pobierz Turn Off the Lights dla Opery <

 

Looper for YouTube

Looper for YouTubeLooper for YouTube

Looper for YouTube to wtyczka dla przeglądarek dodająca w serwisie YouTube możliwość zapętlania całości lub części materiału wideo.

Wtyczka Looper for YouTube jest szczególnie przydatna jeśli np. lubimy słuchać w nieskończoność tej jednej wyjątkowej piosenki, czy też chcemy zapętlić wybrany fragment śmiesznego materiału wideo.

> pobierz Looper for YouTube dla Chrome'a <
> pobierz Looper for YouTube dla Opery <

 

Video DownloadHelper

Video DownloadHelperVideo DownloadHelper

Video DownloadHelper to wtyczka do przeglądarek Google Chrome i Mozilla Firefox, która pomaga użytkownikowi pobrać filmy ze stron internetowych pokroju YouTube.

Video DownloadHelper automatycznie skanuje odwiedzane przez użytkownika strony i informuje nas o możliwości pobrania materiału wideo, poprzez wyświetlenie odpowiedniej ikonki w prawym górnym rogu przeglądarki.

> pobierz Video DownloadHelper dla Chrome'a <
> pobierz Video DownloadHelper dla Firefoksa <

Wtyczki usprawniające dostęp do ulubionych stron Wtyczki usprawniające dostęp do ulubionych stron źr. shutterstock

Wtyczki usprawniające dostęp do ulubionych stron

Polecane przez nas poniższe wtyczki rozwiążą problemy z koniecznością zapamiętywania dziesiątek haseł do różnych serwisów/portali internetowych, a także zaspokoją głód wiedzy o najnowszych informacjach.

LastPass

LastPassLastPass

Wtyczka LastPass pozwala na efektywne zarządzanie hasłami, których używamy na różnych stronach internetowych.

Dodatek ten sprawdza się szczególnie w chwili, gdy korzystamy jednocześnie z różnych portali oraz usług sieciowych i tym samym musimy zapamiętać wiele haseł i loginów. Dzięki temu rozwiązaniu możemy łatwo tworzyć, przechowywać oraz zarządzać tego rodzaju danymi.

> pobierz LastPass dla Chrome'a <
> pobierz LastPass dla Firefoksa <
> pobierz LastPass dla Opery <

 

Gazeta.pl

Gazeta.pl dla ChromeGazeta.pl na Chrome

Dzięki wtyczce Gazeta.pl dla przeglądarki Google Chrome będziesz zawsze na czasie. Wtyczka dzięki ikonce z notyfikacjami umieszczonej w prawym górnym rogu przeglądarki poinformuje nas o dostępności nowych artykułów i wiadomości.

Wtyczka zapewnia szybki dostęp do newsów ze strony głównej Gazeta.pl, a także do serwisów tematycznych - Sport, Biznes, Kobieta, Plotek.

> pobierz Gazeta.pl dla Chrome'a <

Najlepsze wtyczki do przeglądarek internetowych Najlepsze wtyczki do przeglądarek internetowych sciagnij.pl

Najlepsze wtyczki dla IE, Chrome, Opera, Firefox

To tylko garstka tego, jak możecie powiększyć komfort użytkowania przeglądarki za pośrednictwem rozszerzeń dedykowanych dla różnych przeglądarek internetowych. Jeśli znacie i używacie innych wtyczek, które chcielibyście polecić innym użytkownikom - zapraszamy do podzielenia się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Pamiętajcie również, że istotne jest posiadanie najnowszej wersji przeglądarki internetowej - zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i komfortu użytkowania - nowe wersje przeglądarek posiadają istotne zmiany, które mają na celu pozytywnie wpłynąć na wydajność ich działania i bezpieczeństwo użytkownika w sieci.

Najnowsze wersje przeglądarek internetowych pobierzecie poniżej:
- Opera
- Google Chrome
- Mozilla Firefox
- inne przeglądarki internetowe na Sciagnij.pl

Natomiast jeśli poszukujecie innych wtyczek dla swojej przeglądarki internetowej - zapraszamy Was do sprawdzenia działu "Dodatki i wtyczki do przeglądarek internetowych" w naszej bazie plików.

Więcej o: