Dane w "chmurze" - 5 najlepszych darmowych usług

Na rynku jest wiele usług przechowywania danych w tak zwanej "chmurze". Rozwiązania różnią się nie tylko ilością dostępnej przestrzeni, ale przede wszystkim ceną, jaką musimy za to miejsce zapłacić. Dodatkowo produkty te często są dedykowane konkretnej grupie klientów, pozwalając na przykład na współdzielenie plików czy też oferując dodatkowe zabezpieczenia. Porównujemy usługi powszechnie dostępne dla użytkowników, oceniając to ile mogą nam zaoferować bezpłatne wersje popularnych dysków w chmurze.
Dropbox Dropbox Dropbox

DROPBOX

Dropbox jest jedną z najpopularniejszych usług pozwalających nam przechowywać dane, do których możemy mieć dostęp w każdej chwili. Rozwiązanie to cechuje przede wszystkim możliwość korzystania z niego na niemal każdej platformie, jaka jest dostępna na rynku. Nie będzie więc najmniejszego problemu w korzystaniu z Dropboxa nawet jeśli używamy systemu Linux czy też urządzeń Blackberry. Dodatkowo usługa ta jest zintegrowana z całą masą popularnych serwisów i innych aplikacji, co dodatkowo podkreśla jej popularność i jakość.

Dropbox w wersji bezpłatnej oferuje tylko 2 GB przestrzeni do wykorzystania, przy maksymalnie 1TB, jeśli zdecydujemy się płacić. Mimo, iż nie są to najbardziej imponujące liczby, w porównaniu do innych usług tego typu, to działanie oraz jakość funkcjonowania Dropboxa wciąż są wyznacznikiem dla innych rozwiązań tego typu. Prostota obsługi oraz możliwość łatwego synchronizowania danych są standardem, który trudno było dogonić przez konkurencje.

Dropbox - pobierz tutaj

Google Drive Google Drive Google Drive

GOOGLE DRIVE

Usługa Google Drive swą popularność zdobyła przede wszystkim dzięki łatwej dostępności produktów, oferowanych wraz z posiadaniem konta Google. Każdy więc wcześniej czy później skorzysta z funkcji oferowanych przez ten dysk, szczególnie dlatego, że daje on możliwości wykraczające poza standardowe produkty pozwalające przechowywać dane w chmurze. Rozwiązanie zapewnia nam możliwość współdzielenia plików oraz wspólnej pracy nad nimi, co czyni tę usługę narzędziem, z powodzeniem wykorzystywanym w innych, niż prywatne, celach.

Google Drive w darmowym wariancie pozwala nam wykorzystać 15 GB przestrzeni i 1 TB w wersji płatnej. Trzeba przyznać, że w kategorii dostępnego miejsca oraz możliwości jego wykorzystania, osoby, które szukają bezpłatnej usługi będą oceniały ten produkt wysoko. Dysk od Google'a niestety, podobnie jak inne ich aplikacje, nie jest najbardziej przychylny użytkownikowi. Obsługa aplikacji nie jest przyjazna, sama zaś ilość funkcji jest ograniczona w stosunku do tego, co oferują inne produkty tego typu.

Google Drive - pobierz tutaj

MEGA MEGA MEGA

MEGA

MEGA mimo, iż nie jest tak popularną usługą jak niektóre produkty na rynku, to zdecydowanie powinna się znaleźć w czołówce rozwiązań typu "dysk w chmurze". Usługę tą charakteryzuje przede wszystkim bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych. Autorzy postawili na bezpieczeństwo transferu i przechowywania danych, co jednak sprawia, że współdzielenie plików nie jest tak wygodne, jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych usług.

MEGA sprawia, że nasze dane są bezpieczniejsze, co działa nawet w przypadku korzystania z funkcji czatu. Dodatkowo należy podkreślić, że usługa w wersji darmowej oferuje nam aż 50 GB przestrzeni, co zdecydowanie pozwoli przyciągnąć do siebie wielu użytkowników. Sama obsługa produktu jest wygodna, przejrzysta ale jednocześnie niezbyt bogata w funkcje. Możliwa do wykorzystania darmowa wielkość dysku zdecydowanie robi pozytywne wrażenie.

MEGA Sync - pobierz tutaj

Microsoft OneDrive Microsoft OneDrive Microsoft OneDrive

ONEDRIVE

OneDrive jest oferowanym przez Microsoft rozwiązaniem, pozwalającym nam przechowywać wszelkie dane na znajdującym się w chmurze dysku. O ile usługa oferowana osobno nie robi specjalnego wrażenia, to fakt, iż współpracuje ona bezpośrednio z pakietem biurowym Office sprawia, że z powodzeniem może być wykorzystywana jako uzupełnienie i rozbudowanie funkcjonalności znanego pakietu biurowego.

Microsoft integrując OneDrive z systemem operacyjnym Windows 8, Windows 10, mobilnym Windows Phone oraz wciąż najpopularniejszym na świecie pakietem biurowym, prawdopodobnie chce sprawić, by usługa ta stała się integralną częścią naszej pracy. Produkt ten oferuje w wersji darmowej 15 GB miejsca do wykorzystania oraz 1 TB, jeśli chcemy wydać na nią pieniądze. Samo rozwiązanie jest, podobnie jak inne produkty Microsoftu, bardzo wygodne w obsłudze oraz bezproblemowo działające między dedykowanymi sobie aplikacjami. Sumarycznie OneDrive prezentuje się bardzo ciekawie, szczególnie jeśli mamy zamiar wykorzystywać go razem z innymi produktami Microsoftu.

OneDrive - pobierz tutaj

box.com box.com box.com

BOX

BOX jest jedną z najstarszych usług typu "dysk w chmurze". Mimo, iż produkt ten często jest mylony z popularnym Dropboxem, nie łączy ich nic poza częścią nazwy. Usługa ta kierowana jest bardziej do firm oraz klientów biznesowych, a to za sprawą całej masy aplikacji, które rozszerzają funkcjonalność tego rozwiązania. Ma to miejsce, przede wszystkim, dzięki długiej obecności BOXa na rynku oraz rozbudowania sieci partnerskich, jak i samego produktu.

BOX w przypadku użytkownika, który szuka darmowego rozwiązania, pozwalającego na przechowywanie plików, może okazać się nie najlepszym wyborem. Wariant darmowy owszem oferuje nam 10 GB przestrzeni do wykorzystania, jest jednak bardzo ograniczony przez możliwość przesyłania plików o maksymalnej wielkości 250 MB. O ile nie będzie problemem przechowywanie w ten sposób zdjęć, czy dokumentów, to może się okazać, że pliki multimedialne będą za dużym wymaganiem dla darmowej wersji BOXa.

BOX Sync - pobierz tutaj

Dane w chmurze Dane w chmurze sciagnij.pl

Najlepsze dyski oparte na chmurze

Potrzeba dostępu do ważnych dla nas danych stała się powszechną, przede wszystkim z powodu korzystania przez nas z wielu różnych urządzeń, często mobilnych. Nic więc dziwnego, że co raz częściej chcemy mieć możliwość korzystania z naszych plików, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy oraz urządzenia z jakiego właśnie korzystamy.

A Wy jakiego dysku w chmurze używacie? Polecacie jakąś szczególną usługę lub znacie dobrą promocję na zwiększenie pojemności dysku w chmurze? Dajcie znać w komentarzach.

 

Pobierz:
- Dropbox
- Google Drive
- MEGA Sync
- OneDrive
- BOX Sync

Więcej o: