Saturn rusza ze sklepem internetowym. Media Markt dołączy za kilka dni

Sieć sklepów z elektroniką użytkową Saturn rozpoczęła sprzedaż internetową. Klienci mogą robić zakupy na terytorium całej Polski przez 24 godziny na dobę. A już w przyszłym tygodniu swój własny sklep internetowy uruchomi druga marka elektronicznych marketów należąca do niemieckiej grupy Metro, czyli Media Markt

Sieć już wcześniej udostępniła swoim klientom możliwość rezerwacji produktów z oferty poszczególnych marketów na stronie internetowej oraz ich odbioru w sklepie stacjonarnym. Przedstawiciele firmy nie kryli, że usługa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Od 7 listopada działa już w pełni funkcjonalny sklep internetowy. Łącznie na stronie dostępnych jest ponad 100 tys. artykułów - w tym sprzęt multimedialny, teleinformatyczny, fotograficzny, telewizory, urządzenia audio-wideo, AGD, a także książki, programy i gry komputerowe oraz filmy i muzyka.

- Chcemy ułatwić klientom dostęp do najszerszego na rynku elektroniki użytkowej wyboru produktów, dlatego uzupełniamy ofertę handlu stacjonarnego o sprzedaż internetową - powiedział Marcin Rosati, członek zarządu Media Saturn. - Obecnie w Polsce działa 17 sklepów Saturn, głównie w największych miastach. Poprzez sprzedaż online dotrzemy w rejony, w których nie mamy marketów - dodał Rosati.

W ramach zakupów online klienci mogą zamawiać wybrane towary bezpośrednio ze strony internetowej lub poprzez call center. - Towar dostarczany jest do klientów w całej Polsce. Logując się, trzeba podać kod pocztowy miejsca dostawy, a wtedy klientowi wyświetli się najbliższy sklep - mówi Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Saturn. - Towary do klientów, którzy mieszkają blisko jednego z naszych sklepów, będą dostarczane przez naszych dostawców w ciągu 24 godzin. Maksymalny czas dostawy, jaki gwarantujemy, to 48 godzin - dodaje Batóg.

Płatność za zakupy internetowe możliwa jest za pomocą kart kredytowych, e-przelewu, standardowym przelewem bankowym oraz za pobraniem. Kupione towary można też odebrać w wybranym Saturnie - jak zapewniają nas przedstawiciele sieci, jest to możliwe już po godzinie od złożenia zamówienia.

Z kolei już w przyszłym tygodniu swój e-sklep uruchomi należąca do tej samej grupy co Saturn sieć Media Markt. Prawdopodobnie formuła jego działania będzie taka sama jak w przypadku sieci Saturn, szybszy może być jednak czas dostawy produktów. Wszystko dlatego, że w Polsce istnieje więcej sklepów Media Markt niż Saturn - w całym kraju jest ich obecnie aż 46.

Niemiecka sieć długo zwlekała z otwarciem własnego sklepu przez internet. Dopiero w październiku ubiegłego roku w Niemczech wystartował sklep internetowy Saturna, a w styczniu tego roku - internetowy sklep Media Markt. Zwlekanie z wejściem do sieci było związane z polityką wewnętrzną firmy. Wcześniej ceny w poszczególnych sklepach nie były ujednolicone, w każdej placówce kierownictwo sklepu ustalało je osobno, dostosowując ceny do poziomu lokalnej konkurencji.

Czytaj też: Media Markt uruchomił sklep internetowy. Będzie sukces?

Media Markt czeka na koniec świata

- Wieszczony przez Majów koniec świata ma nastąpić 21 grudnia tego roku. W związku z powyższą datą przygotowaliśmy w ramach Media Markt akcję promocyjną - mówi Batóg. Spoty i reklamy emitowane w ramach kampanii odliczają czas pozostały do sądnego dnia 21 grudnia 2012 roku oraz prezentują produkty z oferty Media Markt objęte akcją, które można kupić w systemie rat 0 procent. - Nie jesteśmy jedyną firmą, która marketingowo sięga po temat przepowiedni końca świata - tłumaczy Ewelina Piątek, menedżer ds. marketingu Media Markt.

Więcej o: