Bankomaty PKO BP wkrótce w sklepach Biedronki

PKO Bank Polski zamierza wstawić 200 bankomatów do sklepów sieci Biedronka. Bank będzie też dostosowywał swoje maszyny do projektu płatności mobilnych - za pośrednictwem telefonu komórkowego - podał portal Prnews.pl.

PKO BP w ciągu czterech najbliższych miesięcy wstawi ponad 200 bankomatów do sklepów sieci Biedronka. Klienci banku będą mogli niezależnie od konta bezprowizyjnie wyciągać gotówkę z bankomatów. To ważna informacja, bo w sklepach należących do Jeronimo Martins wciąż nie można płacić kartami i sieć nie planuje tego zmieniać. Obecnie przy części sklepów Biedronka znajdują się bankomaty sieci Euronet.

Portal Prnews.pl zastanawia się, czy rozpoczęcie współpracy Banku PKO BP i Biedronki oznacza, że może Jeronimo Martins byłoby skłonne akceptować m-płatności opracowane przez największy bank w kraju. Niestety, bank odmówił komentarza na ten temat.

PKO BP rusza z nowościami

PKO BP rozpoczął też rozwój sieci wpłatomatów - w oddziale przy Al. Jerozolimskich w Warszawie został uruchomiony pierwszy bankomat z funkcją wpłatomatową. Oprócz wpłat pieniężnych na rachunek klienci mogą w nim też dokonywać spłaty zadłużenia karty kredytowej. Wpłaty i spłata karty są bezpłatne. Do końca tego roku zostanie zainstalowanych około 50 takich urządzeń, zaś do połowy 2013 roku na terenie całego kraju do dyspozycji klientów będzie łącznie ponad 250 wpłatomatów.

- Z uwagi na bardzo dużą liczbę transakcji gotówkowych realizowanych w oddziałach banku dążymy do migracji zarówno wypłat, jak i wpłat gotówkowych ze stanowisk kasowych w oddziałach do samoobsługi, dlatego właśnie wprowadzamy dla klientów wpłatomaty i rozwijamy sieć bankomatów - powiedziała w rozmowie z Prnews.pl Anna Olifierczuk, dyrektorka biura rozwoju i optymalizacji sieci w PKO BP.

W pierwszym kwartale 2013 roku bank rozpocznie też pilotaż bankomatów biometrycznych. Klienci będą mogli wypłacać pieniądze, przykładając palec do specjalnego czytnika. Oznacza to, że od przyszłego roku na rynku będą już dwa banki oferujące to rozwiązanie - już we wrześniu tego roku Bank BPH rozpoczął instalację czytników biometryczych w swoich placówkach. Obecnie na rynku jest około 200 bankomatów z takimi czytnikami, a na koniec przyszłego rogu może ich być nawet 2 tys.

Więcej o: