Kup fana... na Gruperze

Na portalu zakupów grupowych pojawiła się oferta zakupu fanów na Facebooku.

Na portalu zakupów grupowych Gruper.pl pojawiła się oferta zakupu fanów na Facebooku. W zależności od zamówionego kuponu oferowanych jest 100, 500, 1000 albo nawet 1500 nowych fanów. Pozyskanie stu fanów to koszt 29 złotych. Czas pozyskania wybranej liczby fanów może wynieść od 3 do 12 tygodni.

Kupowanie fanów na Facebooku to praktyka, którą czasem stosują nowe firmy dopiero wchodzące na rynek. Wystarczy wejść na Allegro, gdzie oferowane są "paczki" 500, 1000, a nawet więcej fanów. Nie muszą to być fikcyjne profile - często sprzedaje się całe grupy użytkowników, którzy polubili profil z chwytliwą nazwą, np. "Nie lubię poniedziałku". I tak sami możemy stać się częścią transakcji bez naszej wiedzy. Ceny nie są wysokie - oferty zaczynają się od 10 gr za osobę.

Na stronie Grupera możemy przeczytać, że każdy fan to potencjalny klient. To stwierdzenie jest trochę dziwne, gdy przeanalizujemy, w jaki sposób są pozyskiwani fani. Za ich pozyskanie odpowiada firma Fangrow.pl. Według informacji na stronie firmy narzędzie, które udostępnia klientom pozwala na bardzo szybkie zdobywanie nowych fanów, prawdziwych, realnych ludzi, na serwisach takich między innymi jak Facebook, Google+, Youtube. Klienci strony za klikanie na stronach innych klientów otrzymują punkty, które mogą wymienić na ruch oraz fanów na swojej stronie. Jest to na pewno mniej inwazyjna forma pozyskiwania fanów niż spamowanie zaproszeniami do polubienia strony.

Czy kupowanie fanów w ten sposób może się opłacać?:

- Oferowanie nagród to raczej strategia krótkofalowa. Przyciąga dużą liczbę martwych dusz, osób, których nie interesuje firma czy jej produkty. Ich zainteresowanie trzeba stale podtrzymywać, organizując kolejne konkursy czy ofiarowując nowe gadżety - opowiada dr Marta Klimowicz, socjolożka badająca internet.

Więcej o: