Szef UOKiK odwołany. Adam Jasser stracił stanowisko

Premier odwołała ze stanowiska prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Adama Jassera. - Pan Jasser będzie pełnił obowiązki szefa urzędu do czasu powołania nowego prezesa - powiedział nam rzecznik prasowy rządu Rafał Bochenek.

Adam Jasser został dziś odwołany ze stanowiska prezesa UOKiK. Funkcję tę pełnił od 20 marca 2014 r., kiedy zastąpił Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel.

Biuro prasowe UOKiK nie komentuje tej decyzji, chociaż według Przemysława Wiplera z partii KORWIN, urzędnicy już wcześniej mieli dostać mail z wiadomością o odwołaniu.

Czy były jakieś konkretne zastrzeżenia do pracy Jassera czy chodzi o motywy czysto polityczne? Tego nie wiemy, a biuro prasowe UOKiK milczy.

Sprawę krótko komentuje dziennikarz Gazety Wyborczej Maciej Samcik: "Dobrze działał, ale był za blisko jądra zła".

Od marca 2010 r. Jasser był sekretarzem i podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2011 r. nadzorował Departament Analiz Strategicznych KPRM, był także koordynatorem Zespołu Programowania Prac Rządu i pełnomocnikiem premiera w zakresie oceny skutków regulacji. W ramach swoich obowiązków był zaangażowany w realizację kluczowych projektów rządu, w tym reform systemu emerytalnego, deregulacji, nauki, prawa energetycznego oraz wdrożenia nowych standardów oceny skutków regulacji w administracji rządowej.

W latach 2009-10 pełnił funkcję dyrektora programowego i członka zarządu Fundacji DemosEuropa - Centrum Strategii Europejskiej. Jego specjalizacją były sprawy europejskie, w tym zwłaszcza kwestie gospodarcze.

Jasser przez lata był dziennikarzem. Od czasów studenckich był związany z Agencją Reutersa. W 1992 r. został szefem warszawskiej redakcji ekonomicznej agencji, w której kierował zespołem dziennikarzy zajmujących się tematyką gospodarczą i finansową. W latach 1996-97 pracował jako redaktor w Londynie, w kolejnych latach był szefem biura Reutersa w Helsinkach i we Frankfurcie. W październiku 2003 roku objął posadę szefa agencji na Europę Centralną, Bałkany i Turcję.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: