Whoopi Goldberg wchodzi w marihuanowy biznes

Gwiazda Hollywood rusza ze sprzedażą produktów z medycznej marihuany dla kobiet. Mają one między innymi łagodzić bóle miesiączkowe.

Whoopi Goldberg chce je produkować wspólnie ze specjalizującą się w medycznej marihuanie kalifornijską firmą Om Edibles, której założycielką jest Maya Elisabeth.

Jak donosi CNBC kosmetyki mają być sprzedawane pod marką Whoopi & Maya i zawierać konopie indyjskie, w których znajdują się psychoaktywne związki chemiczne. Do klientów trafią mające uśmierzać ból, łagodzić stres i niepokój płyny do kąpieli i balsamy do ciała, a także ziołowe nalewki i napoje czekoladowe.

"Nawet królowa Wiktoria w celu uśmierzania bólu raz w miesiącu spożywała swoją ulubioną nalewkę z THC" - czytamy na stronie Whoopi & Maya.

Whoopi szuka ulgi w marihuanie

Zainteresowanie Goldberg produktami na bazie konopi indyjskich nie jest przypadkowe. To rynek o wartości 5,4 miliarda dolarów, który w 2015 roku urósł w tempie 17 proc.
Dwa lata temu słynna aktorka wyznała, że palenie marihuany zmniejsza u niej uporczywe bóle głowy, powodowane przez jaskrę . - Nie szukam uczucia haju. Szukam ulgi - powiedziała.

To właśnie wówczas zauważyła, że palenie konopi przyczyniło się u niej także do złagodzenia objawów bólów menstruacyjnych. Doświadczenia te były źródłem pomysłu na nowy biznes.

Dziś w rozmowie z Vainty Fair przyznaje: - Jeżeli nie chcesz być na haju, to jest produkt, który pomoże ci pozbyć się uczucia dyskomfortu. Palenie skrętów jest w porządku, ale większość osób nie może zapalić, a potem iść do pracy.

Produkty Whoopi & Maya, których sprzedaż rozpocznę się w przyszłym miesiącu, będą dostępne tylko w Kalifornii. Ten stan jako pierwszy w USA dopuścił stosowanie marihuany w celach leczniczych.