Zamknęli sklepy, teraz ograniczają sprzedaż internetową

Tesco szykuje kolejną redukcję zatrudnienia. Związki zawodowe otrzymały zawiadomienie o planowanych zwolnieniach grupowych w dziale sprzedaży on-line - informuje serwis dlahandlu.pl

Pracę mają stracić pracownicy działów sprzedaży internetowej w Jeleniej Górze, Szczawnie Zdroju i Rzeszowie. Przyczyną tego ruchu jest zamknięcie lub zmiana organizacji działów e-sprzedaży w tych hipermarketach. To kolejny etap reorganizacji sieci. Już wcześniej Tesco informowało, że od września zamknie tradycyjne sklepy w siedmiu miastach: Brodnicy, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Legnicy, Mysłowicach i Rzeszowie.

Tesco liderem rynku FMCG onlineTesco liderem rynku FMCG online Fot. Agencja Wyborcza.pl

Klienci Tesco z Europy Środkowej mają możliwość dokonywania e-zakupów od czterech lat. W 2012 r. sieć uruchomiła taką możliwość właśnie w Polsce i w Czechach. Obecnie usługa zakupów internetowych jest świadczona przez 48 marketów w całej Europie, z czego 27 znajduje się w Polsce. Spośród ponad ćwierć miliona e-klientów Tesco, ponad połowa kupuje właśnie w Polsce. Na nasz kraj przypada też połowa spośród 500 należących do Tesco samochodów dostawczych dowożących zakupy do klientów.

Więcej o: