Poczta Polska ostrzega przed tymi mailami. Ktoś chce perfidnie wykorzystać gorączkę zakupów

Poczta Polska alarmuje - ktoś rozsyła fałszywe maile z rzekomymi awizami. Wiadomość zawiera załącznik PDF, który zawiera złośliwe oprogramowanie.

Nadawca fałszywych wiadomości podszywa się pod Pocztę Polską. Adresy, z którym przychodzą wiadomości, faktycznie mogą zmylić – to awizo@poczta-polska.pl lub info@poczta-polska.pl. Treść wiadomości też może wydać się prawdziwa.

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi mailamiPoczta Polska ostrzega przed fałszywymi mailami źródło: Poczta Polska

Poczta Polska ostrzega, że do wiadomości dołączony jest plik PDF zawierający złośliwe oprogramowanie. Najlepiej więc zignorować maila i usunąć go. Wirus może np. zablokować nam dostęp do komputera żądając okupu czy przechwytywać loginy do bankowości internetowej.

Jeśli masz jakieś wątpliwości – zadzwoń na pocztę i dowiedz się, czy czeka na ciebie jakaś przesyłka. Pamiętaj – jeśli nie złożyłeś żądania otrzymywania zawiadomień z poczty SMS-em lub mailowo, to Poczta Polska nie wysyła do ciebie żadnych elektronicznych awiz.

Oszuści nieprzypadkowo wybrali sobie ten czas na podobne próby ataków. Black Friday 25 listopada, Cyber Monday 28 listopada, Dzień Darmowej Dostawy 29 listopada, do tego tydzień do Mikołajek i niespełna miesiąc do świąt – Polacy mają wiele okazji, by kupować teraz przez internet i oczekiwać przesyłek z Poczty Polskiej. Tym bardziej warto być ostrożnym.

To nie pierwsza w ostatnich dniach podobna próba ataku. Fałszywe faktury otrzymywali ostatnio m.in. klienci sieci Play.

Czytaj też: Ransomware, phishing, malware - poznaj 7 zagrożeń czyhających na ciebie w e-świecie

Więcej o: