Paczkomaty nie przyjęły się w Rosji. Integer.pl wycofuje się z tamtejszego rynku

Integer.pl Rafała Brzoski, właściciel największej prywatnej poczty w Polsce - InPost, wycofuje się z działalności paczkomatowej w Rosji.

Integer.pl działalność paczkomatową w Rosji prowadzi za pośrednictwem zależnej Easy Pack Russia LLC. Teraz ta spółka zależna zostanie zlikwidowana. Integer szacuje, że proces wyjścia z Rosji zostanie zakończony do końca marca 2017 roku. Koszty sięgną około 5 milionów złotych i obciążą skonsolidowany wynik finansowy spółki.

Powodem decyzji Integera są "niedostateczne perspektywy rozwoju biznesu bez znaczącego zwiększenia liczby paczkomatów w Rosji".

Kłopoty InPost

Grupa kapitałowa Integer.pl jest drugą co do wielkości grupą pocztową w naszym kraju. Należy do niej największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse, a także Paczkomaty InPost. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2007 roku.

W ostatnim czasie InPost ma problemy. Najpierw przegrał z Pocztą Polską przetargi na operatora wyznaczonego i obsługę sądów. Potem zdecydował o redukcji placówek o 45 proc. i etatów o 40 proc., a w lipcu tego roku InPost zakończył działalność w zakresie obsługi tradycyjnych przesyłek listowych.

Więcej o: