Warszawski pięciogwiazdkowiec w rękach Katarczyków. Kupił go holding Al Sraiya

Katarski holding Al Sraiya kupił za 56 mln euro od Skanska pięciogwiazdkowy hotel Westin Warsaw w centrum stolicy. To pierwszy zakup tego inwestora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Westin Warsaw mieści się w centrum Warszawy, u zbiegu Alei Jana Pawła II i ulicy Grzybowskiej. Znakiem szczególnym 20-piętrowego hotelu jest przeszklona winda z widokiem na miasto.

Hotel Westin Warsaw posiada 361 pokoi i 13 sal konferencyjnych. Obiekt należał dotychczas do Skanska Property Poland. Hotel jest zarządzany przez Marriott International - wcześniej Westin wchodził w skład grupy Starwood Hotels and Resorts, ale w sierpniu br. Marriott International wykupił tę sieć za 13 mld dol.

- Inwestor dostrzegł markę hotelu oraz wysoką jakość budynku i oferowanych w nim usług - komentuje managing director hotelu Agata Skowrońska-Domańska, cytowana w komunikacie.

Holding Al Sraiya nabył już w 2016 r. osiem innych hoteli w różnych częściach świata – trzy w Dosze, trzy w Londynie i po jednym w Monachium i Waszyngtonie. Grupa działa też m.in. w branży przemysłowej czy budowlanej.

Skanska Property Poland jest deweloperem budynków biurowych. W Polsce działa od 1997 roku.

Więcej o: