Nowa usługa UberHIRE. Można wynająć na wyłączność samochód wraz z kierowcą

Pilotażowy program UberHIRE testowany jest od 6 lutego w dziewięciu indyjskich miastach. Opłaty naliczane są nie tylko za wyłączność, ale również przejechane kilometry i czas.

Jak czytamy na stronie Ubera usługa UberHIRE odpowiada nie tylko na potrzeby mieszkańców indyjskich metropolii, ale jest również dobrym rozwiązaniem dla turystów. Po co zamawiać co chwila kolejne kursy, skoro można mieć kierowcę pod ręką wtedy, kiedy potrzebujemy go najbardziej?

Opłata za wyłączność mieści się w widełkach od 449 do 649 rupii czyli 28-40 zł. W tej kwocie samochód wraz z kierowcą jest do dyspozycji klienta przez dwie godziny. W tym czasie można przejechać maksymalnie 30 km.

Dodatkowo za każdy kilometr naliczana jest opłata w wysokości 12 rupii oraz 2 rupie za każdą minutę korzystania z usługi. W przeliczeniu na polską walutę to ok 70 i 12 groszy.

Kolejne ograniczenia to - na ten moment - płatność jedynie gotówką oraz limit czasowy wynajęcia samochodu: nie dłużej niż 12 godzin. 

Na razie nie wiadomo, czy Uber wprowadzi nową usługę również w innych krajach. 

Dlaczego Indie?

Uber tłumaczy, że ma to związek ze specyficznym stylem życia indyjskich mieszczan, jednak jego oferta bliźniaczo przypomina pakiet konkurencyjnej firmy Ola. Ta specjalizuje się nie tylko w prywatnym przewozie osób, ale również m.in. wypożycza samochody.

Wynajęcie samochodu wraz z kierowcą na dwie godziny kosztuje 449 rupii plus opłaty licznikowe i czasowe uzależnione od klasy samochodu.

Zobacz też: Na taką taksówkę mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi. Na pewno jest najszybsza i...

Więcej o:
Komentarze (14)
Nowa usługa UberHIRE. Wynajmij na godziny samochód wraz z kierowcą
Zaloguj się
 • wuetend

  Oceniono 7 razy 3

  Durne czasy kiedy post media nie mają wstydu emitować płatne seriale na zlecenie wielkich korporacji

 • ulanzalasem

  Oceniono 2 razy 2

  A Uber zaczął już płacić podatki ? Bo mi się wydaje, że cały rozpad Unii to nie z winy tylko z winy Trumpa czy Le Pen, ale ślepych zwolenników TTIP, korporacji, przyjmowania uchodźców. Skąd są uchodźcy ? Głównie z Syrii, Afganistanu i Iraku - dziwne z miejsc konfliktów, w które zamieszane są Stany. Ale...ci, którzy apelują o przyjmowanie uchodźców mówią jedynie o Unii, a dlaczego nie o USA ? Czy to Unia sponsorowała broń dla rebeliantów w Syrii w postaci kilkuset milionów dolarów ?! Dlaczego Obama/Trump nie wydali bodajże 400 mln $ na przyjęcie uchodźców z Syrii, Iraku ?
  Dlaczego mówi się "Unia jest potrzebna...", ale na czele Komisji Europejskiej stoi Jean-Claude Juncker, który raczej powinien być ścigany jako podejrzany w aferze ?! A Apple płacone 0,005% podatku ? Unia przeszkadza jako całość interesom USA, Rosji i Chin, a do tego...zabieranie się za np. raje podatkowe, za firmy niepłacące podatków w Europie też robi swoje. Imigranci jako sztuczny problem może rozsadzić Unię, ale to nie oni są jej główny/jedynym problemem.

 • judas1

  Oceniono 8 razy 2

  i słusznie

 • artus

  Oceniono 1 raz 1

  Trochę bajer. Wynajęcie taxi na cały dzień, zależnie od miejsca i umiejętności negocjacyjnych, to 1200-2200 rupii, ale wliczając w to koszt paliwa i wszystko. Z tego co pamiętam, to w takiej cenie mieliśmy bez problemu 200-300 km, bo tyle jechaliśmy. I była to normalna taksówka.

 • do100jnik

  Oceniono 1 raz 1

  z takiej usługi korzystałem w Siem Reap przy zwiedzaniu Angkor Wat - wynajmujesz tuk-tuka na cały dzień i masz transport z hotelu do Agkoir Wat i po terenie świątyń, taka impreza kosztuje ok 15$ (tam płaci się w USD, nawet ściana wypłąca USD, jedynie reszty poniżej 1$ wydają w swoich cósiach, ale też je przyjmują bez odrazy po kursie 1$ - 4k cósiów) i nie potrzeba do tego ubera

 • Robert Kowalczyk

  0

  Nie mamy się też czego w Polsce wstydzić. Są takie choćby wypożyczalnie jak Panek, z którego korzystam czasami, doskonale się prezentują ich floty, cenowo również są okej, a do tego podejście do klienta jest na poziomie światowym.

 • kocurxtr

  Oceniono 4 razy 0

  taksówkarze jak nie nadążaja za wolnym rynkiem - to niech się w tablice rejestracyjną (tą z tyłu) pocałują
  niech się taksiarskie korporacje i mafie ogarną i zaczną KONKUROWAĆ anie pyskować ...

 • jockerkjs

  Oceniono 10 razy -2

  Polskie złotówy w ramach odpowiedzi stać tylko na obrzucanie gównem i to dosłownie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX