Córka Donalda Trumpa robi amerykańskie buty w Chinach

Donald Trump zapowiada twarde negocjacje handlowe z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, podczas rozpoczynającej się dzisiaj jego wizyty w USA. Tymczasem odzieżowa firma należąca do jego córki Ivanki, doskonale prosperuje dzięki niskim kosztom produkcji w Państwie Środka.

Firma Ivanki Trump od dawna korzysta na współpracy z chińskimi fabrykami.

- Ivanka jest bardzo dobrym klientem – mówi Zhang Huarong, prezes Huajian Group, którego fabryki produkują miliony butów dla zachodnich marek, m.in. dla firmy córki prezydenta USA. - Ale oczywiście nie przypuszczałem, że ojciec Ivanki stanie się prezydentem USA – mówi z uśmiechem chiński fabrykant.

Podtrzymuje jednak decyzję o niewpuszczeniu do swych fabryk reporterów jednej z największych amerykańskich sieci telewizyjnych. Prezes Huarong tłumaczy się koniecznością zachowania w tajemnicy technologii produkcji butów zamawianych i importowanych przez Ivankę Trump. 

Była modelka produkuje buty

Ivanka Trump jako nastolatka była modelką. Po porzuceniu wybiegów, ukończyła studia na wydziale zarządzania Uniwersytetu w Pensylwanii. Aktualnie jej firma jest jednym z głównych dostarczycieli obuwia dziecięcego do sklepów w USA.

Ivanka Trump sprawuje również funkcję jednego z doradców swego ojca, czyli prezydenta Stanów Zjednoczonych, jednak nie pobiera wynagrodzenia za tę pracę. Dodatkowo handluje biżuterią i nieruchomościami. Prywatnie jest matką trzech chłopców.

***

Założyciel Fly4free.pl: Gdybym tę decyzję podjął wcześniej, fly4free.pl najprawdopodobniej byłoby najbardziej znanym serwisem w Europie [NEXT TIME]

Więcej o: