Kolejki na stacjach benzynowych przed długim weekendem. Ceny paliwa spadły poniżej 4 zł

Cena oleju napędowego na wybranych stacjach paliw spadła poniżej
psychologicznej granicy 4 zł. Kierowcy chcą skorzystać z obniżki,
dlatego w wielu miejscach tworzą się kolejki do dystrybutorów.

Z analizy Biura Maklerskiego Reflex wynika, że od początku roku na stacjach benzynowych najbardziej spadły ceny oleju napędowego - o 45 groszy. Benzyna 98-oktanowa potaniała najmniej - o 31 groszy.

W porównaniu do cen rok temu, droższe są jeszcze olej napędowy (o 1 grosz na litrze) oraz LPG (o 34 grosze). Taniej płacimy za benzynę.

Benzyna i olej napędowy najtańsze są w województwie dolnośląskim, za litr bezołowiowej 95 i olej napędowy zapłacimy odpowiednio 4,36 zł i 4,15 zł. Benzyna i diesel cały czas najdroższe są w województwie warmińsko-mazurskim - odpowiednio 4,50 i 4,31 zł za litr.

Obserwowane od jakiegoś czasu spadki hurtowych notowań paliw spowodowały, że na części stacji benzynowych olej napędowy sprzedawany jest za mniej niż 4 zł za litr. Internauci piszą o kolejkach do dystrybutorów m.in. w Pruszkowie czy Bochni.

Spadki wyhamowały

Z prognoz analityków Biura Maklerskiego Reflex wynika, że w tym tygodniu możemy spodziewać się kolejnych spadków cen paliw na stacjach benzynowych. Średnio będzie to 4-7 zł na litrze, większe przeceny dotkną oleju napędowego.

Obniżki są rezultatem taniejącej ropy naftowej oraz wahań kursu dolara. W ubiegłym tygodniu notowania ropy naftowej WTI spadły do 45,50 dol. za baryłkę. Analitycy zauważają jednak, że spadki pod koniec ubiegłego tygodnia wyhamowały, dlatego potencjał do dalszych przecen na stacjach benzynowych jest coraz mniejszy.

ZOBACZ TEŻ: Współtwórca Comperia.pl: Samo bycie upartym jest bez sensu

Współtwórca Comperia.pl: Samo bycie upartym jest bez sensu. Trzeba jeszcze pokory, mądrości i otwartości [NEXT TIME]

Więcej o: