Francuski McDonald's po raz pierwszy wprowadza sztućce

Francuski oddział McDonald's sprawdza, czy klienci wolą jeść burgery nożem i widelcem. Dotyczy do tylko droższych kanapek.

Klienci 1400 francuskich restauracji sieci McDonald’s niedługo będą mogli jeść burgery plastikowymi sztućcami – podaje Le Figaro. Noże i widelce nie będą jednak dystrybuowane do zwykłych hamburgerów czy Big Maków, a tylko do droższych, dostępnych tylko we Francji, kanapek. Gourmet Burger (burger smakosza) kosztuje niemal dwa razy więcej niż kanapki ze standardowej oferty.– Sztućce są ewolucją, a nie zerwaniem z przeszłością – wyjaśnia szef marketingu McDonald’s France Xavier Royaux.

W ten sposób sieć zamierza konkurować w mniejszymi fast-foodami, które w ostatnich latach zyskały we Francji znaczną popularność, a także z tradycyjnymi restauracjami i popularnym w kraju Burger Kingiem.

W 80 proc. restauracji McDonald’s burger jest najpopularniejszym daniem, wyprzedzając nawet frytki. W 2015 r. we Francji sprzedano 1,19 mld burgerów, o 11 proc. więcej niż w roku poprzednim.

W Polsce sieć jest obecna od 25 lat. Od 1992 r. otwarto 386 restauracji, z których ok 75 proc.stanowią obiekty franczyzowe.

Więcej o:
Komentarze (54)
Francuski McDonald's po raz pierwszy wprowadza sztućce
Zaloguj się
 • asperamanka

  Oceniono 17 razy 11

  "Rewolucja" w "restauracji" McDonald's we Francji - "Burger Smakosza" jedzony plastikowymi "sztućcami", który ma "konkurować" z tradycyjnymi francuskimi restauracjami.

  Co jeszcze więcej można wymyślić, żeby się totalnie ośmieszyć? ;-)

 • kac

  Oceniono 15 razy 11

  Francja, sztućce... oj ostrożnie. To ostatnio drażliwy temat w relacjach PiS - reszta świata.

 • skrecamy-w-prawo

  Oceniono 7 razy 3

  No przełom, po prostu trzęsienie ziemi...
  Karma dla grubych świń wychowanych na happy milach tłuszczu...
  Kupujesz HappyMeal dziecku - robisz mu krzywdę.

 • gwsol

  Oceniono 5 razy 3

  McDonald`s postanowił dowartościować Francuzów widelcami.

 • ZX

  Oceniono 3 razy 1

  Karol Bogusz - od kiedy McDonaldy to restauracje? Jeśli piszący artykuły bezmyślnie powiela terminologię działu marketingu McDonalda, to się zwyczajnie kompromituje. Zapamiętaj sobie Karolku, abyś się nie ośmieszał więcej, że McDonald to sieć barów szybkiej obsługi.

 • matmat mateusz

  Oceniono 2 razy 0

  w MC donaldach obrzydza mnie przygotowanie kanapek gołymi łapami,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX