Startup córki Marka Belki wchodzi na giełdę. Czy Bit Evil będzie sukcesem?

W środę 12 lipca na New Connect zadebiutuje spółka Bit Evil. Jej prezesem i głównym akcjonariuszem jest Maria Belka, córka byłego premiera, ministra finansów i prezesa NBP Marka Belki.

Co robi Bit Evil?

Spółka Bit Evil ruszyła w drugiej połowie 2015 r. Świadczy usługi marketingu internetowego, jednak oprócz tego stworzyła też platformy EraCoin czy Black Sabbath, a na III kw. br. zapowiada uruchomienie kolejnej – Sorry Coach.

To właśnie EraCoin jest określana przez spółkę jako jej wiodący produkt. Bit Evil nazywa EraCoin „pierwszą polską kryptowalutą” („polskim bitcoinem”). Poprzez program lojalnościowy właściciele danych marek mogą oferować klientom rabaty wyliczane przez algorytm. Aplikacja (na iOS i Androida) pozwala też zbierać użytkownikom dodatkowe punkty (EraCoiny) poprzez interakcje z innymi użytkownikami i elementy grywalizacji. Na razie platforma została uruchomiona w trybie beta dla wybranych użytkowników. Nie generuje przychodów.

Platforma Black Sabbath niejako „swata” z kolei firmy z influencerami. Poprzez nią dane marki mogą zlecać reklamę blogerom czy vlogerom, w ten sposób docierając do klientów.

Ambitne plany

Jak wynika z dokumentu informacyjnego Bit Evil, Maria Belka posiada 10,45 proc. akcji spółki (i tyleż samo głosów w WZA).  

Zysk netto spółki na koniec 2016 r. wyniósł ok. 96 tys. zł. Jak informuje PAP, w I kw. 2017 spółka miała 297 tys. zł przychodów, a jej zysk operacyjny oraz zysk netto wyniosły 82 tys. zł.

Na rynku NewConnect notowanych będzie 1 mln 340 tys. akcji spółki Bit Evil. Będą to akcje zwykłe, na okaziciela. Ich wartość nominalna wyniesie 0,50 zł.

- Debiut na NewConnect to jasny komunikat do naszych obecnych i przyszłych inwestorów – jako start-up odrobiliśmy starannie zadanie domowe rozwijając produkty o największym potencjale wzrostu i przygotowując je do wdrożenia przez potencjalnych odbiorców – komentuje Belka.

Spółka planuje w najbliższych miesiącach ekspansję za granicę. – W drugiej połowie roku mamy roadshow w USA, Singapurze, Portugalii i Finlandii. Naszym celem będzie głównie rozpoznanie oczekiwań tamtejszych użytkowników, tak abyśmy mogli zaoferować im, zgodnie z naszymi zasadami, produkty „skrojone na miarę" – mówi Maria Belka.

***

Więcej o:
Komentarze (116)
Startup córki Marka Belki wchodzi na giełdę. Czy Bit Evil będzie sukcesem?
Zaloguj się
 • lukas.87

  Oceniono 29 razy 15

  wcześniej generator spamu a teraz piramida finansowa, nie no, tatuś musi byc dumny ze swojej latorośli.

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 11 razy 11

  Córka Belki pozazdrościła synowi Tuska i też chce robić interes na frajerach? Śmieszne, że dzieje się to zaraz po ostrzeżeniu KNF przed kryptowalutami. No nic, mógł być Amber Gold, może być Bit Evil. Nazwa nie jest ważna, ważne jest że dzieci wysoko postawionych polityków mogą mieć dostęp do wiedzy dla wtajemniczonych i będa potrafiły tę wiedzę zmonetyzować. W końcu to elita, nie to co motłoch, który można okradać w majestacie prawa napisanego przez przyjaciół tatusiów. A jakby co to przyjaciele tatusiów wybronią.

 • psychiatra_po

  Oceniono 11 razy 7

  Córka Rosattiego,córka Kwacha, córka Tuska, córka Belki... Sukces zawdzięczają tylko i wyłącznie sobie, swojej nieprawdopodobnej pracowitości, talentowi i bezkompromisowości...

 • brajanu

  Oceniono 9 razy 7

  A pare dni temu było o tym, zeby uważać na te bitcoiny. A tu proszę.

 • airmaro

  Oceniono 8 razy 6

  Nie dość że ta banda żydów ma monopol na drukowanie kasy to jeszcze robią sobie wirtualne waluty i namawiają reszte Gojów do gry na rynkach, do gry w której Żydzi oskubują tych gojów co się czegoś dorobili, a jak już wywołają krach, to nas tylko zachipują pod ten swój system, tak że gó... zrobimy jak nam wyłączą czipa.
  Ludzie czas się obudzić z tej iluzji wolności, NIE MA żadnych rządów które działają w naszym interesie, to wszystko to mafie tylko na większą skale.
  www.youtube.com/watch?v=C2S3y4J9WOw&t=139s

 • andrzej6404

  Oceniono 14 razy 6

  nowa PYRAMIDA? i znowu nikt nic nie wie nikt nic nie widzial.a GW nagania jak leszczy jak jak panienki z Klubu Go-Go

 • Te Pe

  Oceniono 7 razy 5

  Czyli robienie pieniędzy z gówna które opakowane w papierek udaje niskotłuszczową czekoladę. Poza tym czy jesteście pewni że Black Sabbath? A może Sabbath bloody sabbath, a może Sabaton albo Iron Maiden. Cenię dobre dziennikarstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX