8 kwietnia sklepy będą zamknięte. Biedronka ściąga klientów w piątek i sobotę nową super promocją

6 i 7 kwietnia br. we wszystkich sklepach sieci Biedronka ponad dwa tysiące produktów będzie można kupić taniej o wartość podatku VAT. Akcja obejmie artykuły z wybranych kategorii, takich jak: nabiał i tłuszcze, płatki śniadaniowe, wszystko w słoikach, karmy dla zwierząt oraz kosmetyki. Niektóre towary będą przecenione o ponad 20 proc.

Promocja „Piątek i sobota bez VAT” obowiązuje w dniach 6 – 7 kwietnia 2018 roku.

Przykładowo, ceny masła, serów, jajek i mleka będą niższe o równowartość 5 proc. podatku VAT, natomiast kupujący dżemy, sosy i przetwory oraz karmy dla zwierząt zapłacą za te produkty mniej o równowartość 8 proc. podatku VAT.

Najwięcej, bo równowartość aż 23 proc. podatku VAT, będzie można zaoszczędzić
kupując kawy, musztardy oraz produkty kosmetyczne: szampony, kremy,
dezodoranty czy kosmetyki kolorowe.

BiedronkaBiedronka mat. prasowe

Po wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę sklepy walczą o klientów wprowadzając kolejne promocje. Poza akcją "bez vat" Biedronka uruchomiła akację "Kropka po
kropce". Za każde wydane 49 zł klient otrzymuje kropkę. Po zebraniu siedmiu kropek otrzymamy rabat na zakupy w wysokości 10 proc. Maksymalna wartość rabatu do wykorzystania wyniesie 50 zł. Voucher będzie można wykorzystać do 2 maja.

Promocja rozpoczęła się 5 kwietnia. Kropki można zbierać do 26 kwietnia.

Niedziele z zakazem handluNiedziele z zakazem handlu gazeta.pl

W tym miesiącu na zakupy bez ograniczeń będziemy mogli pójść tylko w jedną niedzielę, ostatnią – 29 kwietnia. W cztery pierwsze - 1, 8, 15 i 22 kwietnia - większość sklepów będzie zamknięta.

W maju i czerwcu niedziel objętych zakazem będzie mniej: 13 i 20 maja oraz 10 i 17 czerwca.

W lipcu będzie pięć niedziel, więc trzy obejmie zakaz handlu: 8,15 i 22. W sierpniu handel zakazany będzie we dwie: 12 i 19, a we wrześniu znów we trzy: 9,16 i 23.

W październiku i listopadzie większość sklepów będzie zamknięta w dwie niedziele, czyli 14 i 21 października oraz 11 i 18 listopada. Za to w grudniu zakaz obejmie tylko jedną niedzielę - 9 grudnia, a to dlatego, że zgodnie z ustawą, nie obowiązuje on w dwie niedziele przed pierwszym dniem Bożego Narodzenia.
+++

Jacek Walkiewicz: Widzę szanse w problemach, a wcześniej widziałem problemy w szansach [NEXT TIME]

Więcej o: