Rusza konferencja infoShare 2018 - 3 powody dlaczego nie można jej przegapić

6 000 uczestników, 150 czołowych prelegentów z Polski i ze świata, ponad 2 500 firm i startupów z całej Europy. Już za dwa tygodnie, 22 maja w AmberExpo w Gdańsku rusza 12. edycja infoShare, największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo - Wschodniej.

Rejestracja trwa.

infoShare 2018 to aż 7 scen, na których w trakcie dwóch dni konferencji eksperci z całego świata omawiać będą zagadnienia dotyczące innowacji w biznesie i zarządzaniu, sztucznej inteligencji oraz przyszłości europejskiego rynku technologicznego. Tegoroczna edycja to kompendium wiedzy na temat skutecznych sposobów budowania marki, inwestowania oraz dostęp do rozwiązań technologicznych aż 250 startupów z całej Europy.

Spotkanie wiedzy i biznesu

Jedna z głównych scen - Inspire Stage należeć będzie do praktyków biznesu. Na niej Tim Jackson, founder Walking.vc z prelekcją o skalowaniu biznesu i o tym, jak zapewniać mu rynkowy sukces. Usłyszymy Robina Wauters’a z Tech.eu, Pocket Sun, założycielkę SoGal Ventures, Petera Cowley’a, anioła biznesu, Michała Sadowskiego, CEO Brand24. Na scenie wystąpi także Michał Szafrański, który opowie o zaufaniu, czyli walucie przyszłości i o tym, jak zarobić na prowadzeniu bloga. Eric Siu, CEO Single Grain, zdradzi jak pozyskać klientów takich jak Amazon czy Uber i zbudować sprawdzony system generowania leadów.

Na Marketing Stage zobaczymy Janinę Bąk z janinadaily.com oraz Kamila Kozieła z prezART, którzy opowiedzą,  jak tworzyć treści, które budują społeczność. Rahim Blak, co-founder Click Community i Edrone odpowie na pytania, czy warto inwestować w markę osobistą i o jej wpływie na rozwój kariery, biznesu i sprzedaży.

Wśród ekspertów znalazł się także Wojtek Mazur z Elephate. Artur Kurasiński z MUSE, Chris Kubby z Kubb&co, Brian Fanzo co-founder iSocialFanz oraz Jakub Cyran z GO.PL oraz wielu innych.

Sceny Tech oraz Tech Plus to, jak co roku, mocny line-up dla developerów. Wystąpią m.in. Vitaly Friedman,  smashingmagazine.com, który omówi, w jaki sposób tworzyć nowoczesne strony internetowe, by dopasowywały się wyglądem i konstrukcją do ekranu użytkownika.

Jak “hackować” etycznie i nie dać się złapać prawnikom zdradzi Piotr Konieczny z Niebezpiecznika. Swoją wiedzą podzielą się także Piotr Migdał (p.migdal.pl) , Adam Bień, Java Champion oraz Tomasz Nurkiewicz z Allegro.

Całość wystąpień programistycznych uzupełnią specjalistyczne warsztaty, live coding i całodniowe szkolenia.

“Każdego roku dbamy o to, by osiągać jak najwyższy poziom merytoryczny wystąpień konferencyjnych.W tym roku zbudowaliśmy Radę Programową zrzeszającą profesjonalistów w dziedzinie technologii, biznesu czy inwestycji. Postawiliśmy na osoby z unikalnym doświadczeniem i bogatą wiedzą” – mówi Grzegorz Borowski, CEO Fundacji infoShare.

80% startupów rozpoczyna rozmowy z inwestorami na infoShare

W tym roku startupy obecne na infoShare, będą mogły zaprezentować się przed 150 inwestorami z Europy – aniołami biznesu, funduszami VC i CVC. Wśród nich będą m.in. Techstars, Breega Capital, Credo, Earlybird VC, Inventure czy Point Nine The Angel VC. Rozmowy będą się odbywać podczas indywidualnych spotkań speed dating, umawianych przy użyciu dedykowanej aplikacji. W 2017 roku odbyło się ponad 1500 takich spotkań.

Podczas infoShare rozstrzygnięty zostanie także Startup Contest. W tym roku w szranki stanęło blisko 500 startupów, a 20-ka najlepszych przeszła do półfinałów. 22 i 23 maja zaprezentują oni swoje rozwiązania przed jury i zawalczą o 20 000 EUR w gotówce. Fundatorem nagrody jest Miasto Gdańsk.

Ekskluzywna przestrzeń dla biznesu i networking

W ramach dwóch zamkniętych spotkań odbywać się będą dyskusje i moderowany networking dla przedstawicieli biznesu i inwestorów.

Investors Meetup to spotkanie obecnych na konferencji inwestorów. Jego celem jest zbudowanie społeczności przedstawicieli funduszy inwestujących w startupy i poszukujących biznesowych jednorożców. Kolejne ekskluzywne wydarzenie dedykowane przedstawicielom biznesu to Leaders Event.

Głównym tematem spotkań będą kierunki rozwoju ekosystemu inwestorskiego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz współpraca korporacji ze startupami w zakresie innowacyjności.

Kontynuacja obu zamkniętych spotkań odbywać się będzie podczas Sunset Leaders Boat Race – rejsu galeonami po Zatoce Gdańskiej, który zakończy się na After Party.

“Rośnie znaczenie infoShare w budowaniu relacji i łączeniu przedstawicieli korporacji, inwestorów i startupów. W tym roku planujemy obecność około 200 wystawców w przestrzeni EXPO – w tym firm partnerskich i startupów na różnym etapie rozwoju, które pokażą swoje produkty i rozwiązania” – tłumaczy Grzegorz Borowski.

Okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i networkingu to również udział w licznych imprezach towarzyszących, m.in. Great Networking Party z koncertem na żywo, Before i After Party, a także poranny infoShare Beach Running.

Dostęp do wszystkich wydarzeń podczas tegorocznego infoShare zapewnią odpowiednie wejściówki: Conference Pass, Executive Pass, Investor Pass, Startup pass. Rejestracja trwa na stronie organizatora.

Więcej informacji na temat infoShare dostępnych jest na stronie https://infoshare.pl/

Więcej o: