Orange Finanse będą żyć tylko do końca roku. mBank i Orange likwidują wspólną markę

Spółki Orange i mBank oficjalnie poinformowały o zakończeniu projektu Orange Finanse z dniem 31 grudnia 2018 roku. O tej decyzji spekulowało się od około miesiąca.

Co dalej z klientami Orange Finanse?

Aktualnie z Orange Finanse korzysta ponad 430 tysięcy klientów. Jak informują mBank i Orange, ci klienci nadal będą mogli korzystać ze swoich kont i wszystkich usług, w tym np. aplikacji mobilnej czy bankowości internetowej. Po prostu nie będą już korzystać z bankowości Orange Finanse, tylko z platform mBanku.

Zresztą Orange Finanse to marka, a "pod spodem" i tak formalnie to mBank dostarcza usługi bankowe - prowadzi konta, depozyty itd. Nie będzie więc żadnego przenoszenia kont, nie ma się co obawiać zmian numerów rachunku.

O etapach zmian klienci będą informowani później, z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zakończenie współpracy pomiędzy firmami nie wpłynie w żaden sposób na możliwość korzystania z rachunku w Orange Finanse poprzez aplikację mobilną i bankowość internetową. Wszystkie dotychczasowe funkcje pozostają bez zmian. Docelowo rachunki, depozyty i kredyty aktywnych klientów zostaną przeniesione na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku

- zapewniają mBank i Orange.

Rozstanie z klasą

Marka Orange Finanse ruszyła w październiku 2014 r., nieco na fali trendu współpracy banków z firmami telekomunikacyjnymi - kilka miesięcy wcześniej powstały T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank, a Invest-Bank zmienił się w Plus Bank, zaczynając jednocześnie mocną współpracę z Polkomtelem (operatorem sieci Plus) czy Cyfrowym Polsatem. We wszystkich przypadkach plany były bardzo ambitne, oferty telekomów i banków miały się przenikać, spółki miały nawzajem korzystać ze swoich milionowych baz klientów. Ostatecznie żaden projekt nie wyrósł na bankowego giganta. 

Mniej lub bardziej oficjalnie mówiło się o tym, że wyniki sprzedażowe Orange Finanse nie są satysfakcjonujące dla obu stron, a dane wskazywały, że konta w Orange Finanse niekoniecznie były rachunkami "pierwszego wyboru".

Ale w oficjalnym komunikacie prasowym o żadnym rozczarowaniu nie ma mowy. Orange podkreśla, że dzięki współpracy z mBankiem "zdobył bogate doświadczenie w obszarze finansów i usług płatniczych". Telekom poinformował także, że usługi finansowe nadal będą dla spółki stanowiły "ważny element strategii" i "szansę rozwoju". Być może więc w przyszłości doczekamy się w Polsce Orange Banku. Taka instytucja - w pełni mobilna - ruszyła już we Francji w listopadzie ubiegłego roku.

***

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (23)
Orange Finanse będą żyć tylko do końca roku. mBank i Orange likwidują wspólną markę
Zaloguj się
 • otopolskiepieklo

  Oceniono 8 razy 4

  tylko że Orange miało LEPSZE warunki (np, za kartę bankomatową/debetową nie płacę jak nie używam)

  a mBank ciagle coś kombinuje

 • kontonagazeta001

  Oceniono 2 razy 2

  To teraz porównać z planami, prognozami przychodów, business casem, powerpointami. Podać nazwiska prezesa, dyrektorów i jakichś tam drobniejszych managerów, którzy forsowali tę ideę head hunterom jako niepotrafiących ocenić ryzyka przedsięwzięcia, przyjmujący błędne założenia i dane nt. rynku i preferencji klientów.
  Założę się, że większość laików i drobnych pracowników tej firmy było sceptycznych ale zarządzający 'wizjonerzy' :D orange przecież 'wiedzieli lepiej'. Niech teraz zapłacą za te swoje porażki. Wasz były, na szczęście, Akcjonariusz :)

 • owrank

  Oceniono 4 razy 2

  nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego telekomy nie mogą się skupic na usługach telekomunikacyjnych dystrybucji telewizji i sprzedaży sprzętu telekomunikacyjnego i elektronicznego tylko wchodza w jakies dziwactwa typu bankowość, ubezpieczenia, sprzedaż prądu czy produkcja telewizyjna... Orange mając tysiąc punktów handlowych w Polsce bawił się w jakieś produkcje telewizyjne, ubezpieczenia, banki a w międzyczasie taki Komputronik potrafił od zera zbudować firmę z ponad miliardem obrotu na sprzęcie elektronicznym i ponad 300 punktów handlowych w Polsce.... telekomy przespały również rozwój światłowodów bo wpuściły na najbardziej dochodowe podwórko (czyli miasta) np. platformy telewizji kablowej i dziesiątki małych operatorów... w końcu po 20 latach od przemian Orange zaczął inwestowac w światłowody...a i nawet bank zamyka :)

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 3 razy 1

  Biorąc pod uwagę, jak Orange traktuje klientów kiedy coś pójdzie źle w ich procedurach, to żal mi głąbów którzy trzymali kasę w tym dziwacznym tworze.

 • striepo

  0

  Polecam wszystkim wirtualne karty jak i BLIKa, zero opłat

 • 3guziec

  Oceniono 6 razy 0

  ciekawe za ile sprzedadzą Mbankowi 400 tys. nieświadomych klientów ????

 • burmiszcz

  Oceniono 2 razy 0

  3 lata temu kupiłem tel wyposażony w moduł NFC. Żeby korzystać z tego dobrodziejstwa trzeba było założyć rachunek w Orange Finanse. W tym kraju cebula kwitnie na każdym poziomie, w głowach tink tanków z firm telekomunikacyjnych szczególnie bujnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX