Masowa ucieczka młodych Amerykanów z Facebooka. Ponad 40 proc. wykasowało aplikację

Skandale związane z Facebookiem spowodowały, że wielu Amerykanów zrezygnowało z tego popularnego medium społecznościowego. Niektórzy na stałe, inni na pewien czas. Tak wynika z nowego badania sondażowego.

Firma badawcza Pew spytała Amerykanów o Facebooka w maju i czerwcu. Ich odpowiedzi mogą zaskakiwać.

Okazało się, że aż 42 proc. Amerykanów w wieku powyżej 18 lat zrobiło sobie co najmniej kilkutygodniową przerwę w korzystaniu z Facebooka w ciągu minionych 12 miesięcy. Dla więcej niż co czwartego (26 proc.) było to mało – oni wykasowali Facebooka ze smartfonów.

Odpływ Amerykanów z Facebooka jest jeszcze mocniej widoczny wśród młodych Amerykanów – w wieku od 18 do 29 lat. Tutaj aż 44 proc. osób usunęło aplikację Facebooka z komórek w ciągu minionych 12 miesięcy.

Czytaj więcej: W Facebooku też będziemy płacić za ciekawe teksty? Firma testuje zamknięte grupy – wejdziesz do nich, gdy zapłacisz. 

Ochrona prywatności bardzo ważna

Młodzi też dużo bardziej licznie od starszego pokolenia zmienili ustawienia w Facebooku dotyczące prywatności. Zrobiło tak w ciągu roku 64 proc. z nich. Wśród osób w wieku powyżej 65 lat takich osób było 33 proc.

Powyższe wyniki wymagają dwóch komentarzy. Po pierwsze, Pew zbadał tylko korzystanie z Facebooka – nie pytał o inne usługi i aplikacje stworzone przez ludzi Zuckerberga, a więc Instagram, WhatsApp i Messengera. 

Czytaj więcej: Snap pokazuje nowe Spectacles 2. Wersje Veronica i Nico wyglądają prawie jak zwykłe okulary przeciwsłoneczne. 

Po drugie, to że ktoś wykasował aplikację Facebooka ze swojego smartfonu wcale nie znaczy, że nie zainstalował jej ponownie po pewnym czasie. Ta aplikacja wielu jednak uzależnia – prosta rezygnacja z niej nie jest łatwa.

Tekst pochodzi z blogu „PortalTechnoloogiczny.pl”


Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ!

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]