Revolut ma 200 tys. klientów w Polsce. Wydali 100 mln euro. Tylko w sierpniu

Revolut, operator usług finansowych dostępny przez smartfon, ma w Polsce już 200 tys. użytkowników. W miesiąc powiększył ich grono o 30 proc. Polacy w sierpniu wykonali rekordowo dużo transakcji.

Revolut, innowacyjny "wirtualny portfel", dostępny przez smartfon, ma w Polsce już 200 tys. użytkowników - informuje firma. To o 30 proc. więcej niż na początku sierpnia.

Wartość transakcji zrealizowanych za pomocą Revolut wyniosła w samym tylko sierpniu 100 mln euro. To rekordowy wynik. Polacy na podróże, noclegi i żywność wydali średnio 2500 zł. Z tej kwoty 54 proc. wydatków przypadło na bilety lotnicze, 18 proc. na noclegi 17 proc. na posiłki i napoje a 10 proc. na transport.

To był nasz najlepszy miesiąc od wejścia firmy do Polski. Wyniki zawdzięczamy rekomendacjom i aktywności naszych klientów.

- powiedział country manager Revolut w Polsce Karol Sadaj, cytowany w komunikacie.

Polska jest dla Revolut trzecim największym rynkiem - po Francji i Wielkiej Brytanii. Użytkownicy z tych krajów wydają za pomocą usługi znacznie więcej od nas. Przykładowo Brytyjczycy średnio 4020 zł. Litwini, Czesi i Węgrzy, odpowiednio 2540, 2780 i 2860 zł, czyli mniej więcej tyle co Polacy. 

Czytaj też: Karol Sadaj, Revolut: Na czym zarabia Revolut? Jesteśmy mniej chciwi od banków

Jak działa Revolut?

Aplikacja Revolut to wirtualny "portfel". Obsługuje zarówno wirtualne jak i fizyczne karty płatnicze oraz wiele walut. Konto w Revolut można zasilić tak jak telefon "na kartę". Następnie można płacić w sklepach fizycznych lub w internecie. System pozwala też na szybkie przewalutowanie oszczędności, błyskawiczne wysyłanie pieniędzy innym użytkownikom oraz analizowanie wydatków.

Revolut z siedzibą w Londynie, powstały w lipcu 2015 r. to fintech oferujący darmowe konto i kartę pozwalającą płacić za granicą w 150 walutach po kursie międzybankowym. Revolut zdobył ponad 2 mln klientów w Europie i zrealizował 100 mln transakcji wartych ponad 16 mld USD. Spółka pozyskała finansowanie w wysokości 336 mln USD od najbardziej prestiżowych inwestorów, m.in. Index Ventures, Balderton Capital, Ribbit Capital oraz DST Global.

Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ!

***

Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME]

Więcej o: