Rząd chce nam budować domy z drewna. Projekt ruszył z kopyta

"Chcemy wspierać rozwój budownictwa drewnianego" - zaznacza minister Henryk Kowalczyk. Do rządowego projektu właśnie dołączyły dwie kolejne organizacje.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk podpisał porozumienie o współpracy w ramach projektu "Budownictwo drewniane" ze Stowarzyszeniem Energooszczędne Domy Gotowe oraz Stowarzyszeniem Centrum Drewna w Czarnej Wodzie.

Obydwie organizacje mają merytorycznie wspierać projekt - m.in. dzielić się posiadaną wiedzą i doświadczeniem w zakresie budownictwa drewnianego, podało ministerstwo.

"Chcemy wspierać rozwój budownictwa drewnianego, zarówno przez wzgląd na realizację polityki klimatycznej, jak i na konieczność zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych Polaków" - powiedział Kowalczyk, cytowany w komunikacie.

Podkreślił również, że budownictwo drewniane oferuje wiele rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną budynków i obniżających koszty ich eksploatacji, co sprawdza się nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również przy tworzeniu budynków użyteczności publicznej.

Konferencja prasowa Ministra Srodowiska z okazji 25 lecia Wojewodzkich Funduszy Ochrony SrodowiskaKonferencja prasowa Ministra Srodowiska z okazji 25 lecia Wojewodzkich Funduszy Ochrony Srodowiska Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta

Nowa ustawa

W sierpniu prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo ochrony środowiska, której celem jest m.in. rozwój energooszczędnego budownictwa drewnianego.

Ustawa przewiduje np. utworzenie spółki Polskie Domy Drewniane Spółka Akcyjna, która prowadzić będzie działalność w celu zwiększenia dostępności mieszkań.

Podstawowym rodzajem działalności spółki będzie energooszczędne budownictwo drewniane obejmujące budowę budynków mieszkalnych, zarządzanie nimi oraz wynajmowanie budynków lub lokali mieszkalnych z możliwością ich sprzedaży. 

Jarosław Kaczyński obiecuje emeryturę 500 plus. Minister: najwcześniej w przyszłym roku

Więcej o:
Komentarze (41)
Rząd chce nam budować domy z drewna
Zaloguj się
 • kruk1210

  Oceniono 19 razy 7

  "Rząd chce nam budować domy z drewna. Projekt ruszył z kopyta"

  Czekam na artykuł pod tytułem "Rząd chce nam zapewniać partnerów seksualnych. Projekt ruszył z kopyta."

 • uhr

  Oceniono 15 razy 7

  To nic nowego ! W czasie transformacji powstał DREWBUD-BANK, który oferował domy drewniane. Sporo ludzi się nabrało - forsę wpłacili a bank się zwinął. Teraz będzie podobnie. Tyko paru cwaniaków zarobi sporo forsy, domów nie będzie.

 • radzionek09

  Oceniono 12 razy 6

  Morawiecki zastał Polskę murowana a zostawi drewnianą?

 • miecztemidy

  Oceniono 7 razy 5

  Chyba tych durniów już całkiem po.eb ało. Mieszkam w obszarze dużej ilości lasów. W tym obszarze lasów ze starodrzewiem już prawie nie ma. Są wyłącznie uprawy leśne maksymalnie do 50 lat.
  Są to głównie drzewa sosnowe.W lasach tych niemalże zamarła fauna. Co te skór wie le chcą jeszcze wycinać ????

 • starszy58

  Oceniono 11 razy 5

  Ten projekt to bzdura. Owszem, domy drewniane - proszę bardzo. Ale robić na siłę z tego wiodącą technologię? Na kilometr śmierdzi branżowymi interesami. Obecnie to technologia niekonkurencyjna i wcale nie ekologiczna. Ale szyszkownicy muszą sprzedać drewno z szalonych wyrębów.

 • iso2

  Oceniono 9 razy 5

  No to mamy kolejną spółkę do obsadzenia misiewiczami. Zaiste DOJNA jest ta ZMIANA.

 • pietia16

  Oceniono 11 razy 5

  Tniemy ostatnie grube drzewa w Polsce dla celów klimatycznych !!Coś takiego to tylko ta władza może wymyślić !

 • agnrodis

  Oceniono 8 razy 4

  A bajeczki o trzech swinkach, ktore budowaly domy i wilku juz PiS nie pamieta?????

 • wejsunek47

  Oceniono 6 razy 4

  a gotowe projekty mają z Oświęcimia... później tylko otoczyć drutami pod napięciem i zagnac tam te 30mln drugiego sortu co nie głosowali na PIS...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX